Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu

Taki jest bilans wypadku, do którego doszło w czwartek po południu w Radymnie w powiecie jarosławskim. 

Jak nas poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji, do wypadku doszło ok. godz. 16:30 na obwodnicy Radymna przy skrzyżowaniu dróg krajowych 94 i 77.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letni kierowca audi A4, jadąc od Przemyśla i skręcając w lewo w drogę podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy busa, który w konsekwencji najechał na hyundaia nauki jazdy, a ten z kolei uderzył jeszcze w osobową hondę, którą kierowała 40-letnia kobieta. 

– Na skutek zderzenia, obrażeń doznało 10 osób, które zostały przewiezione na badania do do szpitala – przekazała nam Marta Tabasz-Rygiel.

Sześć osób trafiło do szpitala w Jarosławiu, cztery w Przeworsku. – Stan wszystkich osób poszkodowanych obecnie lekarze określają jako stabilny – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

18-latek z Radymna, który kierował audi, pozostał na leczeniu w szpitalu. Ranny został także 17-letni pasażer audi, 18-letnia pasażerka po badaniach opuściła szpital. Podróżujący hyundaiem 26-latek z Chłopic pozostał na obserwacji w jarosławskim szpitalu, natomiast 17-letnia kursantka, po opatrzeniu, została zwolniona do domu.

Ranny został także 36-latek kierujący busem. Pojazdem tym podróżowało troje pasażerów, w szpitalu przebywa dwoje z nich:  29-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta. Trzecia pasażerka po opatrzeniu opuściła szpital. 40-latka kierująca hondą nie ucierpiała w zdarzeniu i po badaniach lekarskich została zwolniona do domu.

Poszkodowanym w wypadku zapewniono pomoc psychologiczną. W akcji ratowniczej brało udział pięć zespołów ratownictwa medycznego, cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy z OSP.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama