Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Jazda dwóch osób hulajnogą bywa niebezpieczna. Przekonało się o tym dwóch 14-latków, którzy w sobotę mieli wypadek w podrzeszowskiej Kielanówce. 

Wypadek wydarzył około godz. 20:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch 14-latków przejeżdżało przez próg zwalniający. Kierujący jednośladem stracił panowanie i obaj nastolatkowie upadli na jezdnię.

– Chłopiec, który kierował hulajnogą, doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego rówieśnik, z urazem ręki trafił do szpitala – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Obowiązki jazdy hulajnogą

Policjanci przypominają, że osoba kierująca hulajnogą zobowiązana jest do korzystania z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, gdy brakuje drogi dla rowerów i pieszych oraz pasa dla rowerów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To samo dotyczy korzystania z drogi dla pieszych. Kierujący e-hulajnogą nie może ciągnąć lub holować innego pojazdu, przewozić innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, jeździć po jezdni, z wyjątkiem korzystania z pasa ruchu dla rowerów i przejazdu dla rowerów. 

Choć kodeks drogowy nie wymaga zakładania kasku do jazdy na hulajnodze, policjanci apelują o jego zakładanie. – Nawet zgodna z przepisami jazda, nie zawsze uchroni nas przed upadkiem, a kask zwiększy nasze bezpieczeństwo – przypominają funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama