Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło w piątek rano na drodze ekspresowej S19 w podrzeszowskiej Stobiernej. 

Do wypadku doszło o godz. 8:45. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50-letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego, który kierował fordem, jechał w kierunku Rzeszowa. 

– Nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył fiata, którym kierował 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Siła uderzenia była tak duża, że fiat uderzył w stojącego przed nim hyundaia, którym kierował 18-letni kursant prawa jazdy. Samochód szkoły nauki jazdy zatrzymał się, bo chwilę wcześniej na tym odcinku doszło do drugiego zdarzenia – kolizji. 

– W peugeocie odpadło koło i uderzyło w jadącego z przeciwka forda transita. W tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało – mówi nadkom. Szeląg.  

W wypadku z udziałem trzech samochodów ranne zostały dwie osoby: 44-letni pasażer forda i 31-letni instruktor nauki jazdy, to mieszkańcy powiatu niżańskiego. Obaj trafili do szpitala. Uczestnicy zarówno wypadku, jak i kolizji byli trzeźwi. 

Na miejscu obu zdarzeń wciąż pracują policjanci, zablokowany jest jeden pas w kierunku Rzeszowa, ruch odbywa się wahadłowo. Funkcjonariusze przewidują, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 12:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama