Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Około 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca volkswagena passata, który doprowadził do wypadku w podrzeszowskim Krasnem na drodze krajowej nr 94 (dawna krajowa „czwórka”). 

Do wypadku doszło przed godz. 12:00. 

– Na razie wiemy, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna. Zablokowany jest prawy pas w kierunku Łańcuta – mówiła w pierwszych minutach po wypadku Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w Krasnem doszło do zderzenia dwóch volkswagenów: passata i touran. Kierowca VW touran zatrzymał się, by przepuścić kobietę, która przechodziła przez jezdnię.

– Jadący za nim kierowca passata nie wyhamował i najechał na tył touran. W wypadku ranna została 58-letnia pasażerka VW touran. Mieszkanka Łańcuta z obrażeniami ciała odwieziono ją do szpitala. Okazało się, że kierowca passata był pijany. To 43-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Miał ok. 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Ruch w kierunku Łańcuta odbywa się lewym pasem. Policja przewidywała, że utrudnienia potrwają do godz. 14:00, ale przeciągnąć się do 15:00.  

43-letniemu mężczyźnie policjanci odbiorą prawo jazdy. Nie on jeden stracił je w poniedziałek za jazdę po pijanemu. Rzeszowscy funkcjonariusze od godz. 4:00 do 12:00 prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W tym czasie skontrolowali ponad 1700 kierowców. W Niechobrzu policjanci zatrzymali pijanego 32-latka, który mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierował oplem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.