Poranny wypadek na al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Kierowca mercedesa zderzył się z 39-letnim motocyklistą. Motocyklista był pod wpływem alkoholu.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło przed godz. 7:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-letni mieszkaniec Leżajska, który kierował mercedesem, jechał al. Cieplińskiego od ronda Dmowskiego.

– Na wysokości ul. ks. Jałowego wjechał na zwrotkę w kierunku ronda. Tam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 39-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kierował motocyklem. Doszło do zderzenia pojazdów. Okazało się, że motocyklista był pod wpływem alkoholu. Miał 0,36 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – mówi Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Funkcjonariusze prowadzą sprawę pod kątem spowodowania wypadku przez kierowcę mercedesa. Jak ostatecznie się zakończy, wyjaśni to policyjne postępowanie.

Motocyklista z kolei odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu kara aresztu lub grzywna od 50 zł do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama