Zdjęcie: Policja.pl

Jedna osoba została ranna wypadku na autostradzie A4 na odcinku pomiędzy Dębicą a Ropczycami. Uwaga, są utrudnienia w ruchu od strony i w kierunku Rzeszowa.

Służby ratownicze o wypadku w Skrzyszowie zostały poinformowane około godz. 16:30.

– Prawdopodobnie wskutek uszkodzenia opony, kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, jadący w stronę Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem. Pojazd przełamał bariery między pasami ruchu i przewrócił się – poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Kierowca został ranny, śmigłowcem pogotowia ratunkowego przetransportowano go do szpitala.

Ruch w stronę Rzeszowa przez blisko godzinę był zablokowany. Od godz. 17:30 ruch w obu kierunkach jest utrudniony, wewnętrzne pasy zostały wyłączone z ruchu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Utrudnienia na autostradzie potrwają co najmniej kilka godzin, z uwagi na konieczność usunięcia uszkodzonego pojazdu oraz kilkudziesięciotonowego ładunku – dodaje Tabasz-Rygiel.

Wieczorem policjanci poinformowali nas, że na A4 nadal są utrudnienia. – Wciąż na miejsce nie przyjechał sprzęt, który podniesie ciężarówkę. Zajmuje się tym zarządca drogi. Utrudnienia potrwają co najmniej do północy, a nie wykluczone, że nawet do rana –  usłyszeliśmy po godz. 21:30 od funkcjonariuszy.

Kierowca ciężarówki jest w bardzo ciężkim stanie. Lekarze walczą o jego życie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama