Zdjęcie: Komenda Powiatu Policji w Strzyżowie

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 19 w Żyznowie w powiecie strzyżowskim. W zderzeniu opla i volkswagena rannych zostało 7 osób.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 29 maja, około godz. 15:20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, który kierował oplem agila, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z volkswagenem sharanem. Za kierownicą VW siedział 19-latek, także mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. 

– W wyniku zderzenia, 7 osób zostało rannych: 5 z volkswagena i 2 z opla. Dwie osoby z opla – kierowcę i pasażerkę – do szpitali przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przyleciały z Krakowa i Rzeszowa – mówi kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poszkodowani z VW zostali rozwiezieni karetkami do okolicznych szpitali. – Wśród rannych nie ma dzieci – dodaje kom. Kosturek. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsce zdarzenia i wykonali dokumentację fotograficzną. Przez wiele godzin krajowa „19” była zablokowana, policja wprowadziła objazdy. Utrudnienia zakończyły się ok. 20:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama