Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim
Reklama

Trzy osoby, w tym 8-letnia dziewczynka, trafiły do szpitala na skutek czołowego zderzenia pasażerskiego busa firmy Marcel z seatem między Głogowem Małopolskim a Widełką. Droga krajowa nr 9 została odblokowana. 

Do wypadku doszło w poniedziałek (31 grudnia) ok. godz. 9:20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, która kierowała seatem, jechała w kierunku Rzeszowa.

– Podczas manewru wyprzedzenia zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pasażerskim busem. Bus, po zderzeniu, wjechał do przydrożnego rowu – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Busem podróżowało 9 pasażerów. Wszyscy zdołali wyjść z pojazdu o własnych siłach. W wypadku ranne zostały trzy osoby: kierująca seatem, 8-letnia pasażerka seata i pasażer busa. Cała trójka została przewieziona do szpitala. 59-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował busem, był trzeźwy. Od kierującej seatem zostanie w szpitalu pobrana krew do badań.

Przez kilka godzin krajowa “9” była całkowicie zablokowana. Dla samochodów osobowych i autobusów policjanci wyznaczali objazdy przez Budy Głogowskie, kierowcy ciężarówek musieli czekać na przywrócenie ruchu. DK 9 została odblokowana ok. godz. 12:00. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

45 KOMENTARZE

 1. Szanowny Hill-u,
  Myślę, że ruch drogowy nie jest naturalnym środowiskiem dla mężczyzn. Oczywiście, można przytoczyć mnóstwo przykładów które temu przeczą, co nie zmienia faktu, że zdolności którymi obdarzyła ich natura, są dobre w lesie, a nie na drodze.

  Mężczyźni czują to, czy może bardziej wiedzą i siadając za kierownicą włączają nie używane od milionów lat instynkty, jednocześnie nie mogą pozbyć się swych przyrodzonych. Stąd już tylko krok do zabawnych i niebezpiecznych mieszanek:

  Włączanie się do ruchu nie jak najszybciej, najpłynniej, tylko wtedy kiedy JA to uznam za stosowne, co oznacza zwykle wymuszenie pierwszeństwa.
  Przyczyna: traktowanie skrzyżowania jak pola bitwy, gdzie trzeba być szybszym, lepszym od innych, bez myślenia o innych użytkownikach drogi.
  Jazda lewym pasem 30 km na godzinę w terenie zabudowanym na 1 biegu.
  Przyczyna: dla mężczyzn ważne jest poczucie kontroli, dominacji i panowania nad sytuacją, jeżeli go nie odczuwają-dążą do niego. Problemem jest to, że w/w poczucie, nie wynika jedynie z sytuacji drogowej w której się znajduje, ale jest to suma wszystkich niepowodzeń, których doświadczył w ostatnich 3 dniach. Tylko na drodze może odreagować.
  Parkowanie byle jak, byle gdzie, nie przestrzeganie ogólnych zasad ruchu.
  Przepisy ruchu drogowego do tak naprawdę zbiór zasad co kiedy można lub nie.
  Podobnie jak kultura. Dla mężczyzn zasady są tylko mglistą zmienną, zależą od tego jak oni rozumieją konkretną sytuację. Na przykład mężczyzna zadowolony, odnoszący sukcesy, panujący nad swoim życiem, mający czas, zrelaksowany będzie szukał miejsca parkingowego. Frustrat i nieudacznik, który dziś robi rzeczy które szef kazał zrobić mu w minionym tygodniu, a żona kazała rok temu będzie parkował na środku ulicy.

 2. Drogi szanowny Panie; przykro mi bardzo, że aż tak kiepskie doświadczenia ma Pan z kobietami, ale nie ukrywam iz bardzo ciekawi mnie, jak Pan wraca-kto siedzi za kierownicą, kiedy Pan spożyje alkohol na imprezie i musi wrócić do domu

 3. Dyskusjom nie będzie końca…
  Przydałyby się jakieś badania pokazujące jaki % kobiet i mężczyzn powoduje wypadki i jakie są ich powody.
  oraz
  ile % populacji kobiet posiada cechy o których piszesz i czy przekłada się to na ilość wypadków.
  W mojej ocenie jest za mało dowodów by generalizować

 4. Szanowna Pasażerko,
  Myślę, że ruch drogowy nie jest naturalnym środowiskiem dla kobiet. Oczywiście, można przytoczyć mnóstwo przykładów które temu przeczą, co nie zmienia faktu, że zdolności przestrzenne, takie jak kierunek, odległość, perspektywa, proporcje są domeną typową dla mężczyzn.
  Kobiety wiedzą to, czy może bardziej czują i siadając za kierownicą włączają nie używane od milionów lat instynkty, jednocześnie nie mogą pozbyć się swych przyrodzonych. Stąd już tylko krok do zabawnych i niebezpiecznych mieszanek:
  Włączanie się do ruchu nie jak najszybciej, najpłynniej tylko wtedy kiedy JA to uznam za stosowne, co oznacza zwykle wymuszenie pierwszeństwa.
  Przyczyna: dłuży czas potrzebny na ocenę odległości, bardzo długi na ocenę zależności prędkość, droga, czas.

  Jazda lewym pasem 30 km na godzinę w terenie zabudowanym na 1 biegu.
  Przyczyna: dla kobiety ważne jest poczucie bezpieczeństwa, jeżeli go nie odczuwają dążą do niego. Problemem jest to, że poczucie bezpieczeństwa u kobiet, nie wynika jedynie z sytuacji drogowej w której się znajduje, ale jest to suma wszystkich z ostatnich 3 dni.

  Parkowanie byle jak, byle gdzie, nie przestrzeganie ogólnych zasad ruchu.
  Przepisy ruchu drogowego do tak naprawdę zbiór zasad co kiedy można lub nie.
  Dla kobiety zasady są tylko mglistą zmienną, zależą od tego jak one czują się konkretnej sytuacji. Na przykład kobieta w dobrym nastroju będzie szukała miejsca parkingowego, do momentu w którym poczuje się pokrzywdzona przez los i w związku z tym uprawniona do zaparkowania po środku drogi.

 5. Najpierw wypadałoby nauczyc się ortografii zanim zaczyna się udostępniać publicznie tak ostre ublizajace słowa, a niestety męska duma męska duma, ale wiele kobiet jeździ lepiej i bezpieczniej, oceniać ogół z powodu takiego, że akurat kobieta spowodowała ten wypadek niewiadomo z jakich powodów to duża odwaga-czlowiek jest tylko czlowiekiem, czasem wystarczy jedna chwila nieuwagi, czy zamyślenia lub zgubnego pośpiechu, ale po co od razu taka krytyka-prosze sobie samemu odpowiedzieć: czy jest Pan idealnym, bezpiecznym, ZAWSZE przestrzegającym zasady ruchu drogowego kierowca? Miłego dnia, pozdrawiam

 6. kolego jak kierowca sobie kupi to ma kamerke, a nie że są wyposażone ! wyposażone to są w kierownice i fotele, a kamerki i inne rzeczy to osobiste rzeczy kierowców

 7. Pokarzcie nagranie , wiem że macie .Dużo jeżdżę , mam styczność z kierowcami Marcela na drodze i na tej podstawie jest mój osąd .Jak was gryzie to co ludzie piszą zmieńcie się .

 8. Dla kierowcow w 98% plci zenskiej przydaly by sie dodatkowe egzaminy przede wszystkim z uzywania MUZGOWNICY. Bo to jezdzace tempe dzidy.Ostatnio przyklad w piatek 28: Jada 2 lamy na blachach rsr na s19 w kierunku rzeszowa i w jednej chwili na zwerzeniu do prawego pasa na podwojnej ciaglej wyprzedzaja i jada na sasiednim pasie pod prad,kierowcy byli zmuszeni do naglego hamowania i mrugali im swiatlami.W ostatniej chwili wrucily na prawa czesc drogi zanim zaczely sie bandy.BEZMUZGOWIE

 9. Niestety coraz więcej wyzwolonych kobiet siada do naprawdę dobrych szybkich fur ale jeżdżą bez wyobraźni i umiejętności. Widzę to na co dzień. Tak jak w korporacjach rywalizują z facetami i przenoszą to też na ulicę. Ostatnio w Rzeszowie koło krzyżanowskiego jechała taka hondą i wyprzedzając mnie (bo jechałem w terenie 50) pokazywała mi środkowy palec nieomal się zabiła bo z tej radości i podniecenia nie zauważyła że jedzie na czołówkę… Oby wyszli z tego cało. Zdrowia.

 10. To nie jest S9 tylko DK9. “S” to standard drogi ekspresowej… Elementarna wiedza- nawet nie wiesz człowieku po jakiej drodze się poruszasz.

 11. Niestety takich idiotow i egoistow jak ta pani z seata nie brakuje na tej trasie. Nie da się tamtędy przejechać żeby nie spotkać sytuacji gdzie ktoś wyprzedza nie mając ku temu warunków, pedzac prosto na “czolowke”. Współczuję temu dziecku takiej matki która ma gdzieś bezpieczeństwo nie tylko swojego dziecka ale też innych. Jak chciała się zabić to mogła to zrobić w inny sposób a nie narażając niewinnych uczestników drogi.

 12. A twoje chore wywody o celowym otarciu są tak śmieszne że chyba człowieku nie widzisz co piszesz. Jak było naprawdę to zostaw biegłemu z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych a nie swojemu durnemu rozumowaniu.

 13. Niech pokażą nagranie z kamerki , Marsele są wyposażone w tego typu urządzenia . Znając jak jeżdżą mam wątpliwość czy to nie było zamierzone otarcie aby pokazać kto tu jest królem drogi . Widać to po szkodach i małym kątem wejścia do rowu .

 14. W tym zdarzeniu ewidentna wina kierującej seatem, a nie kierowcy Marcela, co nie zmienia faktu, że kierowcy Marcela delikatnie ujmując jeżdżą bardzo nieodpowiedzialnie. Nie raz miałem wątpliwą przyjemność poznawać pobocze przy ich manewrach.

 15. Obserwując komentarze niektórych z was to wydaje mi się że mam doczynienia z idio…ami. Ciągle tylko słyszę Marcel winny, kierowca samochodu ciężarowego winny. A zastanów sié durniu jeden z drugim jaka jest statystyka i przez kogo jest najwięcej wypadków. A przez kierowców osobówek takich świętych baranów jak wy.

 16. Zastanów się co piszesz. W tym przypadku była to TYLKO wina kierującej Seatem. Zanim zaczniesz wrzucać do jednego worka kierowców Marcela zastanów się nad swoją jazdą. W Polsce są sami mistrze prostej

 17. Pani z Seata pewnie jechała po kreację na Sylwestra i miala zaparowane szyby.. Jeżdżę duzo po Polskich drogach i to co ludzie wyprawiaja na drogach to jest Szook.. A tych wszystkich typowych Januszy co obwiniaja kierowcę busa pozdrawiam środkowym palcem..

 18. Kierowcy Marcela to tragedia: wymuszają pierwszeństwo, przekraczają prędkość, pchają się na trzeciego itp. Może w tym przypadku była też wina kierowcy Seata. Jeżdżę ta trasą często i jak jedzie Marcel moja czujność rośnie na maxa.

 19. Dokładnie Tomas, gdyby nie szybka reakcja kierowcy busa to raczej nie skonczylo by sie na 3 osobach rannych tylko co najmniej jednej osobie śmiertelnej i raczej była by to kierująca osobówką.
  W ogole w tym miejscu nie powinna sie zabierac za wyprzedzanie, jadąc pod wzniesienie, mając ciągłą linię i znak zakazu wyprzedzania….

 20. Przestańcie oczerniac kierowców marcela. Są doświadczeni. Teraz uratował życie tej kobiecie bo jechala z dzieckiem A poszła na czołówkę.
  Kierowca wykonał mega unik że jej nie zmiażdżył … położył tylko na bok busa jego pasażerom też nic się nie stało poważnego

 21. Do tego ze opinię ze marcel byl bez winy bo inny wjechał jest nie do konca prawda. Jak przekroczył prędkość to tlumaczenie ze nie zdarzyl wyhamować jest bezzasadne. Bo byc moze jadąc zgodnie z przepisami albo dostosowujac prędkość do warunków na drodze moze by wyhamowal.

 22. Ciekawe czy mwrcel jechal z dozwolona predkoscia. W Niemczech jak przekroczysz predkosc i jtos w ciebie wjedzie to jest współudział.

 23. Zderzenie czołowe w Głogowie nie z winy Marcela. Wyjechał gość z naprzeciwka prosto na busa, bus nie zdążył uciec zderzyli się czołowo i bus się położył na boku. 2 osoby pojechały do szpitala

Comments are closed.