Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim

Trzy osoby, w tym 8-letnia dziewczynka, trafiły do szpitala na skutek czołowego zderzenia pasażerskiego busa firmy Marcel z seatem między Głogowem Małopolskim a Widełką. Droga krajowa nr 9 została odblokowana. 

Do wypadku doszło w poniedziałek (31 grudnia) ok. godz. 9:20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, która kierowała seatem, jechała w kierunku Rzeszowa.

– Podczas manewru wyprzedzenia zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pasażerskim busem. Bus, po zderzeniu, wjechał do przydrożnego rowu – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Busem podróżowało 9 pasażerów. Wszyscy zdołali wyjść z pojazdu o własnych siłach. W wypadku ranne zostały trzy osoby: kierująca seatem, 8-letnia pasażerka seata i pasażer busa. Cała trójka została przewieziona do szpitala. 59-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował busem, był trzeźwy. Od kierującej seatem zostanie w szpitalu pobrana krew do badań.

Przez kilka godzin krajowa „9” była całkowicie zablokowana. Dla samochodów osobowych i autobusów policjanci wyznaczali objazdy przez Budy Głogowskie, kierowcy ciężarówek musieli czekać na przywrócenie ruchu. DK 9 została odblokowana ok. godz. 12:00. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama