Wypadek na obwodnicy Czudca. Zderzenie trzech osobówek i DAF-a. 4 osoby ranne

Cztery osoby trafiły do dwóch szpitali po wtorkowym wypadku (5 grudnia) na obwodnicy Czudca w powiecie strzyżowskim.

 

Zdjęcia: OSP Czudec

Wypadek z udziałem czterech pojazdów wydarzył się ok. godz. 19:10. Z dotychczasowych ustaleń policjantów z komendy powiatowej w Strzyżowie wynika, że kierowca dacii, w trakcie wyprzedzania ciężarowego DAF-a z naczepą, stracił panowanie nad pojazdem. 

– Kierowca ciężarówki, widząc w lusterku, że dacia wpadła w poślizg, maksymalnie zjechał na prawy pas, by zrobić miejsce dacii. Mimo tego, DAF-uderzył w bariery, a dacia czołowo zderzyła się z oplem – mówi mł. asp. Agnieszka Przebięda ze strzyżowskiej policji. 

Na tym się jednak nie skończyło. Dacia odbiła się od opla, którym kierował 70-latek, uderzyła w lewy narożnik ciężarówki, a następnie zderzyła się z drugim oplem – kierował nim 86-letni mężczyzna.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do szpitali przewieziono 4 osoby: 44-letniego kierowcę dacii i podróżującego z nim 14-letniego syna (obaj trafili do szpitala w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej) oraz kierowcy opli (oni są w szpitalu w Strzyżowie). Wszyscy są mieszkańcami podrzeszowskiej Boguchwały.

– Kierowca dacii ma uraz klatki piersiowej i jamy brzusznej, 14-latek zaś klatki piersiowej. Czekamy na informacje o obrażeniach kierowców opli – dodaje Agnieszka Przebięda. 

Ciężarówką kierował 49-letni obywatel Ukrainy. Jemu nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Po zdarzeniu, obwodnica Czudca całkowicie była zablokowana do godz. 00:20, potem wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia trwały do 1:00 w nocy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama