Wypadek na przejeździe kolejowym. Szynobus zderzył się z nissanem [VIDEO, FOTO]

Trzy osoby ucierpiały w wypadku na przejeździe kolejowym przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie, gdzie w piątek po południu doszło do zderzenia szynobusu z osobowym nissanem.

 

O wypadku na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. „Na miejscu pełno straży, policji, pogotowie” – napisał pan Damian.

Pan Piotr przysłał nam krótkie nagranie z miejsca zdarzenia.

Strażacy mówili nam, że do wypadku doszło przed godz. 16:00. – Szynobus uderzył w samochód osobowy. Autem podróżowały trzy osoby. Dwie były na zewnątrz pojazdu, gdy przyjechaliśmy na miejsce. Trzecią osobę będziemy wyciągać. Szynobus zatrzymał się 300 metrów od miejsca zderzenia – mówili nam rzeszowscy strażacy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego nissana wjechał na przejazd kolejowy.

– Prawdopodobnie nie zachował ostrożności. Jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego szynobus uderzył w bok nissana. Samochód został zepchnięty do rowu. Kierowca i jedna z pasażerek o własnych siłach opuścili pojazd. Na miejscu udzielano im pomocy medycznej. Drugą pasażerkę wyciągnęli z auta strażacy. Przewieziono ją do szpitala – mówi Bartosz Wilk z podkarpackiej policji. 

Szynobusem podróżowało 30 pasażerów. Żaden z nich nie ucierpiał. Po godz. 19:00 zakończyły się utrudnienia w ruchu. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe twierdzi, że przejazd przy ul. Warszawskiej jest strzeżony.

– Z działającą sygnalizacją. Czerwone światła zabraniały wjazdu – oznaczały, że nadjeżdża pociąg. Kierowca musiał zignorować zakaz i ostrzeżenia. To jeden z „klasycznych” błędów kierowców i powodów 99 proc. wypadków na przejazdach – twierdzi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama