Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

W poważnym stanie trafiła do szpitala 21-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego, która w czwartek została potrącona na przejściu dla pieszych przy ulicy Pigonia w Rzeszowie. 

Do wypadku doszło ok. godz. 11:45. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 66-letni mieszkaniec Przemyśla, który kierował toyotą, jechał al. Rejtana w kierunku al. Kopisto. Na skrzyżowaniu z ulicą Pigonia kierowca toyoty na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą 21-letnią mieszkankę powiatu mieleckiego.

– Kierowca toyoty jechał lewym pasem. Ominął inny samochód, który na prawym pasie zatrzymał się, by przepuścić pieszych. Kobieta z poważanymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Kierowca toyoty był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. To już kolejny wypadek na tym przejściu dla pieszych i kolejny, gdy kierowcy jadący lewym pasem nie zatrzymują się, gdy piesi wchodzą na jezdnię. Na skrzyżowaniu ma być zamontowana sygnalizacja świetlna.

– Przetarg na wykonawcę sygnalizacji planujemy ogłosić na początku przyszłego roku – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama