Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Do obu zdarzeń doszło w minioną niedzielę – w Głogowie Małopolskim i Rzeszowie. Ich dokładne okoliczności bada policja.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. 18:30 w Głogowie Młp. przy ul. Wojska Polskiego. 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego motorowerem zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zdarzył się z oplem astrą. Okazało się, że motorowerzysta był pijany.

– Badanie wykazało u niego ponad 1,8 promila. Ranny motorowerzysta został przewieziony do szpitala – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Za jazdę po pijanemu, 53-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca opla był trzeźwy.

W drugim zdarzeniu, do którego doszło ok. 22:20 w Rzeszowie na ulicy Kwiatkowskiego, zderzyło się dwóch rowerzystów. 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc od ul. Grabskiego na drodze prowadzącej w kierunku Żwirowni, zjechał na przeciwległą stronę drogi i zderzył się z 19-letnim rowerzystą, który jechał w przeciwnym kierunku.

– Okazało się, że obydwaj są pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 30-latka ponad 2,6 promila. Młodszy mężczyzna „wydmuchał” nieco ponad 0,5 promila. W zdarzeniu ranny został 30-latek. Mężczyzna trafił do szpitala – dodaje nadkom. Adam Szeląg. Rowerzystom grozi odpowiedzialność za wykroczenie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama