Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Kraczkowa koło Rzeszowa. W czwartek wieczorem doszło tam do zderzenia volkswagena golfa i audi. 

O wypadku na trasie Rzeszów – Łańcut poinformował nas pan Artur, Czytelnik Rzeszów News. Do zdarzenia doszło na wysokości kręgielni Kolorado. To miejsce, gdzie z czteropasmowej drogi kierowcy skręcają do Strażowa i Palikówki.  

„Jedno auto osobowe nie ustąpiło pierwszeństwa skręcając (z kierunku od Rzeszowa) do Strażowa. Obydwa auta wylądowały w rowie poza jezdnią w dużej odległości od siebie. Na miejscu było kilka radiowozów, dwa wozy straży pożarnej i karetka pogotowia. Pełno odłamków i szkła na wszystkich pasach. Korek i utrudnienia w ruchu” – napisał pan Artur, od którego otrzymaliśmy także film.

Dominika Kopeć z podkarpackiej policji potwierdza, że do wypadku doszło po godz. 19:00. Początkowo funkcjonariusze podawali, że w zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranna została jedna osoba. Okazało się, że do szpitala przewieziono dwie. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni mieszkaniec gminy Krasne, który kierował volkswagenem golfem, jechał od strony Strażowa i wyjeżdżał w kierunku Rzeszowa. Kierowca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego zderzył się z jadącym w kierunku Rzeszowa audi, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi – mówi Dominika Kopeć.

W wypadku ranni zostali kierowca golfa i 60-letnia pasażerka VW. Oboje trafili do szpitala. Kierowcy audi nic się nie stało. 34-latek jechał sam. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na skutek wypadku jeden pas w kierunku Rzeszowa został zablokowany, ruch odbywa się wahadłowo.  Utrudnienia potrwają do ok. godz. 22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: