Zdjęcie: Pan Adrian / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Przez ponad dwie godziny trwały utrudnienia na al. Rejtana w Rzeszowie. Kierowca forda na przejściu dla pieszych potrącił dwie młode osoby.

O wypadku, do którego doszło w czwartek po godz. 17:00, poinformował nas pan Adrian, Czytelnik Rzeszów News. „Utrudnienia w ruchu przy al. Rejtana na wysokości Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kierowca forda focusa potrącił pieszego” – napisał pan Adrian.

Policjanci potwierdzali. – Kierowca forda potrącił kobietę – słyszeliśmy tuż po wypadku od funkcjonariuszy rzeszowskiej drogówki. Na miejsce zdarzenia przyjechały także karetki pogotowia ratunkowego.

Okazało się, że 26-letni kierowca forda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie młode osoby: kobietę i mężczyznę. Oboje mają po niespełna 18 lat. Bartosz Wilk z podkarpackiej policji przekazał nam, że do wypadku doszło, gdy kierowca forda jechał w kierunku al. Sikorskiego.

– Poszkodowane osoby przewieziono do szpitala – dodaje Wilk.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że piesi zostali potrąceni przez kierowcę forda, który jechał lewym pasem jezdni. 26-latek nie zatrzymał się przed przejściem, gdy w tym czasie kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się, by przepuścić pieszych.

– Policjanci zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. Mężczyzna był trzeźwy. 

Po wypadku były utrudnienia w ruchu, które zakończyły się po godz. 19:00

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.