Wypadek w Rzeszowie. Zderzenie KIA z peugeotem. 6 osób rannych [ZDJĘCIA]

Reklama

Sześć osób trafiło do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia z ulicą Krakowską w Rzeszowie.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek (14 sierpnia) po godz. 22:00 w pobliżu sklepu Lidl. W wypadku uczestniczyły dwa samochody: KIA i peugeot partner. Na miejsce przyjechali policjanci, strażacy i trzy karetki pogotowia ratunkowego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca peugeota, który jechał od centrum Rzeszowa w kierunku Krakowa, nie zastosował się do sygnalizacji i na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z prawidłową jadącą KIA, której kierowca wyjeżdżał z al. Wyzwolenia i skręcał w lewo w kierunku ul. Krakowskiej – mówią nam policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia.

W wypadku rannych zostało sześć osób: dwie osoby dorosłe (40-letni kierowca KIA i 37-letnia pasażerka auta) i dwójka dzieci w wieku 4 i 5 lat oraz dwie osoby z peugeota: 42-letni kierowca i 20-letni pasażer. Kierowcy byli trzeźwi. 

Na skrzyżowaniu, gdzie doszło do zderzenia, powstały utrudnienia w ruchu. Ruch z centrum Rzeszowa w kierunku Krakowa przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany. Policjanci przewidują, że utrudnienia potrwają do ok. 1:00 w nocy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama