Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku na alei Cieplińskiego w Rzeszowie. W czwartek rano kierowca nissana qashqai potrącił tam pieszą. 

Do wypadku doszło ok. godz. 6:20. Z policyjnych ustaleń wynika, że 56-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, który kierował nissanem, potrącił pieszą, 54-letnią mieszkankę Rzeszowa. 

– Kierujący, jadąc al. Cieplińskiego w kierunku ul. Lisa-Kuli, na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicą Sokoła potrącił pieszą, która przechodziła z lewej strony na prawą – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ranną kobietę zabrano do szpitala. Kierowca nissana był trzeźwy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci apelują do kierowcy o dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, a do pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

– Niska temperatura, szczególnie rano i wieczorem powoduje, że drogi mogą być śliskie co wydłuża drogę hamowania. Padający śnieg lub deszcz, szybciej zapadający zmierzch i poranne szarówki powodują, że piesi są gorzej widoczni – przypominają policjanci. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama