Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia ciężarowej scanii z renault megane w podrzeszowskim Dynowie. Przed godz. 19:00 droga wojewódzka nr 835 została odblokowana. 

Do wypadku doszło w środę ok. godz. 10:30 na drodze wojewódzkiej nr 835. Z dotychczasowych ustaleń ustaleń policji wynika, że 70-letni mieszkaniec Dynowa, który kierował renault megane, jechał ul. Grunwaldzką w kierunku Rzeszowa.

– Z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z ciężarową scanią, którą kierował 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Kierowca ciężarówki, którą przewożono pustaki, próbując uniknąć zderzenia, zjechał na prawo, przejechał przez chodnik, uderzył w bariery energochłonne na moście, przełamał je i przednią częścią pojazdu wpadł do rzeki – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W wyniku zderzenia, ranny został kierowca renault, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało. 46-latek był trzeźwy. 

Na skutek wypadku droga wojewódzka nr 835, biegnąca z Przeworska przez Dynów w kierunku Brzozowa, przez kilka godzin była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Kierowców osobówek są kierowani na objazdy przez Dynów, a kierowcy ciężarówek musieli czekać

– Przed wyciągnięciem ciężarówki z rzeki, trzeba będzie wcześniej naczepę rozładować z pustaków. Trzeba będzie również sprawdzić konstrukcję mostu, czy czasem nie została naruszona – mówił Adam Szeląg. 

DW 835 została odblokowana przed godz. 19:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: