Wypadek w Humniskach z udziałem samochodu wojskowego. Przewoził niewybuchy

Reklama

Wypadek w podbrzozowskich Humniskach. Brały w nim udział cztery pojazdy, w tym wojskowy, który przewoził granat moździerzowy i skorupę pocisku artyleryjskiego.

 

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie 

Do wypadku doszło w czwartek, 6 czerwca, kilka minut po godz. 9:30 na drodze wojewódzkiej nr 887. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca renault mastera zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z wojskowym iveco. 

– Samochód wojskowy przewoził niewybuch pochodzący z drugiej wojny światowej: granat moździerzowy i skorupę pocisku artyleryjskiego – przekazuje asp. Magdalena Kaszowska z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Na skutek zderzenia uszkodzona została część ładunkowa dostawczego renault, z którego wypadły elementy profili metalowych. – Spadły na dwa jadące za renault pojazdy – informuje Kaszowska. 

Na szczęście, w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi. Obecnie DW 887 na tym odcinku jest całkowicie zablokowana, policja planuje wprowadzić ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14:00.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama