Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło z piątku na sobotę w podrzeszowskim Kamieniu na drodze krajowej nr 19. 

Wypadek wydarzył się przed północą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni obywatel Mongolii, który kierował ciężarowym volvo z naczepą (bez ładunku), jechał w kierunku Niska.

– Prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie z drogi i uderzył w dom. W tym czasie w domu były dwie osoby. Nic im się nie stało. Kierowca volvo został ranny, przewieziono go do szpitala – mówi Dominika Kopeć z podkarpackiej policji. 

Obywatel Mongolii był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W wyniku zderzenia drewniany dom został w znacznym stopniu uszkodzony. Jego mieszkańcy noc spędzili u sąsiadów, a ciężarówkę odholowano na parking. Uszkodzeniu uległ również słup energetyczny, co spowodowało uszkodzenie dachu w sąsiednim budynku.

Przez całą noc policjanci zabezpieczali dom, by nie dostały się do niego osoby postronne. – Skalę uszkodzeń oraz czy budynek będzie nadawał się do dalszego użytkowania oceni nadzór budowlany – dodaje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama