Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Do 15 osób wzrosła liczba rannych w zderzeniu autobusu MKS z samochodem osobowym i dostawczym na drodze krajowej nr 19 w Trzebownisku koło Rzeszowa. Nie ma już utrudnień w ruchu.

Początkowo podkarpacka policja podawała, że do wypadku doszło przed godz. 9:00 na ul. Lubelskiej w rejonie nowego mostu i prawdopodobnie poszkodowanych zostało sześć osób.

Nasi Czytelnicy twiedzili jednak, że wypadek wydarzył się już w Trzebownisku na drodze krajowej nr 19.

“W czarnym punkcie doszło do zderzenia autobusu MKS i samochodu osobowego. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej i na obecną chwilę 4 karetki pogotowia. Droga całkowicie zablokowana” – napisał do nas pan Sławomir.

Policja po godz. 9:30 potwierdziła, że wypadek miał miejsce w Trzebownisku. Doszło tam do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z fiatem ducato i toyotą.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z autobusem jadącym w kierunku Rzeszowa.

– Po zderzeniu autobus uderzył jeszcze w toyotę oczekującą na możliwość wjechania na skrzyżowanie. W wypadku rannych zostało 15 osób, z czego 11 pasażerów i dwaj kierowcy zostali odwiezieni do szpitali, a dwie inne osoby zostały opatrzone na miejscu – informuje Jacek Kocan z podkarpackiej policji.

– Większość osób doznała niegroźnych obrażeń. Jedna została w nieprzytomnym stanie trafiła do szpitala. Poszkodowanych przewieziono do kilku różnych rzeszowskich szpitali – przekazują nam policjanci.

Kierowcy byli trzeźwi.

Na tym odcinku DK 19 była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd przez Trzebownisko. Potem ruch odbywał się wahadłowo. Od ok. godz. 13:30 nie ma już utrudnień w ruchu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.