Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala 17-latka, którą w środę na ulicy Ofiar Katynia w Rzeszowie potrącił 63-letni kierowca citroena. 

Do wypadku doszło ok. 8:30. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, kierowca citroena (mieszkaniec Rzeszowa) jechał ul. Ofiar Katynia w kierunku al. Wyzwolenia.

– Na skrzyżowaniu z ulicą Broniewskiego citroen potrącił przechodzącą przez przejście 17-latkę, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca citroena był trzeźwy – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Kierowcy też często gapią się w smartfon, lub trzymają go przy uchu.
    Przepisy mówią, że kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

    @gość
    Na którego kandydata głosowałeś w wyborach na prezydenta Rz? Nie był to przypadkiem człowiek, który już dawno temu osiągnął wiek emerytalny?

  2. Co prawda to prawda ale młodzież wchodzi na przejście ze smartfonem w ręku. Nie patrząc na drogę a jeszcze mają i słuchawki w uszach i kaptur na głowie. Więc to nie tylko wina kierowców.

  3. Od pewnego czasu czytając co rusz o wypadkach, tudzież potrąceniach pieszych spowodowanych przez kierowców 60+ utwierdzam się w przekonaniu, że po odejściu na emeryturę każdy emeryt nie powinien jeździć samochodem jako kierowca. Skoro odchodząc na emeryturę nie jesteś zdolny pracować albo inaczej, mógłbyś jeszcze pracować ale przepisy są jasne i trzeba ustąpić, to tak samo powinieneś oddać prawo jazdy. Refleks już nie ten, motoryka już nie ta a i wzrok bywa kiepski.

  4. Środek osiedla, skrzyżowanie obok szkoły, w szkole siedziba straży miejskiej, od wielu lat rodzice proszą o światła, ale nikogo to nie obchodzi.

Comments are closed.