Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 20-letni rowerzysta, który w sobotę po południu został potrącony przez kierowcę daewoo matiz na przejeździe rowerowym przy ul. Marszałkowskiej w Rzeszowie.

Do wypadku doszło ok. godz. 14:15. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 63-letni kierowca daewoo jechał od wiaduktu Tarnobrzeskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej.

– Na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego daewoo skręcało w prawo. Kierowca potrącił 20-letniego rowerzystę, który jechał od ronda Jana Pawła II w kierunku wiaduktu Tarnobrzeskiego. Rowerzysta jechał wówczas „pod prąd” na przejeździe rowerowym, na którym doszło do zderzenia. 20-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala – mówią nam rzeszowscy policjanci.

Na całe szczęście obrażenia, jakich doznał rowerzysta, nie zagrażają jego życiu. Kierowca matiza był trzeźwy. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Czy ja dobrze rozumuje że wszystkie przejścia dla pieszych są dwukierunkowe a przejazdy jednokierunkowe jeśli część CPR przeznaczona dla rowerów jest wyznaczona w danym/jednym kierunku..?

  2. Winni są kierowcy, którzy nie respektują tych przepisów. W innych państwach takiego problemu nie ma. Tylko w Polsce takie zacofanie i chamstwo. Kierowcy samochodów powinni się wstydzić takim staniem rzeczy.

  3. W dniu wczorajszym o mało nie zostałem rozjechany przez jakiegoś szaleńca w tym rejonie ale po drugiej stronie ulicy – przejazd na Marszałkowskiej w stronię Wiaduktu Tarnobrzeskiego. Co ciekawe zapaliło się zielone światło światło a ten wariat drogowy wjechał z wielkim pędem na przejazd i jechał na swoim czerwonym świetle ul. Kochanowskiego przecinając Marszałkowską. To świadczy, że tacy kierowcy kompletnie nie mają wyobraźni. Nie dość, że przekraczają prędkość to jeszcze jaką na czerwonym świetle nie zważając, że mogą kogoś zabić. To są potencjalni mordercy!!!

  4. “na polskich drogach zginęło 304 rowerzystów, a 4144 zostało rannych. Do większości wypadków doszło w terenie zabudowanym (ponad 4000 wypadków z 4723 ogółem). Główną przyczyną było nieprzestrzeganie przez kierowców samochodów pierwszeństwa przejazdu rowerzysty”

  5. Winne są przepisy, którymi wmówiono pieszym i rowerzystom, że mają na jezdni pierwszeństwo. Niestety kilka paragrafów nie powoduje nieśmiertelności.

  6. Przejazdy są bezpieczne. Są oznaczone prawidłowo na asfalcie i posiadają światła. Winni są zmotoryzowani którzy nie patrzą że rowerzysta ma zielone.

  7. Połączenie dziadka za kierownicą i zielonej strzałki warunkowego skrętu? A jak jeszcze z po za Rzeszowa to się musiało tak skończyć W wieku 63 lat refleks już nie ten. No i potrącił na pasach! Ja jak jadę przez pasy to noga z gazu , powolutku i oczy w około głowy.

    A dziś mnie podobnie chciano potrącić mimo iż miałem zielone! na krzyżówce obok leclerka i tesco a potem jeszcze koło Kwiatkowskiego. Kto wydał tym ludziom prawojazdy? Wymuszenie pierwszeństwa na rowerzyście powinno skutkować odbieraniem prawka.

Comments are closed.