Zdjęcie: Kamil / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Do szpitala został przewieziony 22-letni mężczyzna, który w środę rano został potrącony na przejściu dla pieszych przy ul. Architektów w Rzeszowie. 

Do wypadku doszło ok. godz. 8:40. Jak wynika z ustaleń policji, 28-letni mieszkaniec Łańcuta, który kierował fiatem linea, jechał z ulicą Architektów w kierunku ul. Przemysłowej. 

– Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca fiata zderzył się z kierującym rowerem – 22-letnim mieszkańcem powiatu jarosławskiego, który przejeżdżał przez przejście. Na przejściu nie ma przejazdu rowerowego – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 22-latek oraz kierowca fiata byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. 

(ram)

Zdjęcie: Kamil / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

16 KOMENTARZE

 1. Nie w każdym przypadku. Jeżeli samochód jest na drodze podporządkowanej i dojeżdża do skrzyżowania przed którym jest przejście z przejazdem dla rowerów, a znak ustąp pierwszeństwa jest umieszczony przed przejściem/przejazdem – pierwszeństwo ma rowerzysta. Warto zwrócić na to uwagę, bo jak tak trochę sobie jeżdżę, to widać, że kierowcy nie mają takiej świadomości.

 2. Sprawa prosta jak nie było przejazdu dla rowerów to w 100% winę ponosi rowerzysta. Sam często jeżdżę rowerem i widzę dość często idiotyczne zachowania rowerzystów na drodze, np.nie dawno ul. Podkarpacka ścieżki rowerowe są puste a jakiś idiota jedzie rowerem drogą dla samochodów i się dziwi,że wszyscy na niego trąbią. Ludzie jeździjcie zgodnie z przepisami !!!

 3. A TY JAK SIE ZACHOWUJESZ? BO PRAWDĄ JEST , ŻE NIEKTÓRYM ROWERZYSTOM ( ROWERZYSTKOM) NIE CHCE SIE DUPY SCIĄGNĄĆ Z SIODEŁKA . BARANY WYPROWADZANE NA REDYK LEPIEJ SIĘ ZACHOWUJĄ JAK NIEKTÓRZY ROWERZYŚCI. POLICJA MUSI POSIĘCIĆ WIECEJ UWAGI NA SPOSÓB JAZDY ROWERZYSTÓW I SUROWO KARAĆ.

 4. gość z Rzeszowa – a może powinieneś się nauczyć że wejście/wjazd na przejście/przejazd rowerowy tuż przed pojazd to wymuszenie pierwszeństwa, bo o ile bycie na przejściu powoduje się że ma się pierwszeństwo aby przejść o tyle samo wejście uprawnia pieszego rowerzystę do upewnienia się czy nie wymusi pierwszeństwa na samochodzie; wiec w przypadku potrącenia to osoby wchodzące na przejście są winne tej sytuacji

 5. Jaka to różnica;) fakt jest jeden brak znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego 😉 Czyli przejazd rowerem przez przejście dla pieszych 🙂

 6. Wcale się niedowartosciowalem tylko stwierdzam fakt widoczny na rzeszowskich ulicach . Pojazdy z rejestracją RLA jeżdżą jak po ornym polu jakby przepisy ruchu drogowego ich niedotyczyly lub były zbyt skomplikowane żeby je ogarnąć:(

 7. Rozbitych aut nie żal – oby takim jak ty tylko je rozwalano. Jak raz, drugi i trzeci po kieszeni uderzy, to nauczy się jeden z drugim przepuszczać pieszych na przejściach i rowerzystów na przejazdach. W całej Europie zachodniej kierowcy mają szacunek do współużytkowników dróg (byłem, widziałem) – tylko w Polsce i dalej na wschód furman w blachokonserwie zachowuje się jak pan i władca.
  TFU!

 8. Nie zwiększa. Wręcz przeciwnie. Kilku leniwych krzykaczy, którym się nie chce zejść z roweru wywalczyło sobie taki przywilej. Pewnie będzie to przywilej obusieczny bo selekcja naturalna zapewne zrobi swoje. Żal tylko tych rozbitych aut.

 9. Ciekawe kiedy policja na poważnie zajmie się kierowcami co nie przestrzegają przepisów. Blokują przejścia dla pieszych, parkują na drogach dla rowerów, pomimo zakazu. Przejeżdżają przez przejścia, szarżują ile wlezie po ulicach. Kidy w końcu blachosmrodziarze przestaną być nietykalni.

 10. Ciekawe kiedy policja na poważnie zajmie się rowerzystami co nie przestrzegają przepisów. Jadą ulicą mimo zakazu jazdy rowerów, a obok jest ścieżka dla nich. Przejeżdżają przez przejścia, szarżują ile wlezie po deptakach. Kidy w końcu rowerzyści przestaną być nietykalni.

Comments are closed.