Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

33-letnia rowerzystka została potrącona przez kierowcę volkswagena golfa przy al. Sikorskiego w Rzeszowie. Na drodze nie ma już utrudnień w ruchu. 

O wypadku poinformował nas pan Adrian, Czytelnik Rzeszów News. „Na Sikorskiego golf II potracił rowerzystę, na miejscu technik, prawy pas w kierunku Rejtana zablokowany” – napisał.

Bartosz Wilk z podkarpackiej policji potwierdza informacje o wypadku.

– Doszło do niego po godz. 8:00. Z wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni kierujący volkswagenem golfem jechał w kierunku al. Rejtana. Na przejściu dla pieszych potrącił przejeżdżającą przez przejście 33-letnią rowerzystkę. Kobietę przewieziono do szpitala – mówi Wilk.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Przez około trzy godziny były utrudnienia w ruchu.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Pani mieszkanko wszystko co Pani pisze miałoby rację bytu, gdyby rzeczywiście do wypadku doszło na skrzyżowaniu. Przejeżdżałem dzisiaj rano obok miejsca zdarzenia, na chwilę przed odjechaniem karetki do szpitala. Samo zdarzenie miało miejsce na przejściu bliżej Katedry, zatem nie ma tutaj mowy o zielonej strzałce. Kierowca musiał się zagapić, nie zdążył wyhamować, ale na pewno prawa jechać wtedy przez pasy nie miał.

  2. Gdyby był przejazd dla rowerów to zapewne dziennikarz napisałby, że do potrącenia doszło na przejeździe dla rowerów. Nie ma też wzmianki, że stało się to na skrzyżowaniu. Dawno tamtędy nie jechałem ale wydaje mi się, że stało się to na przejściu które jest dużo wcześniej przed skrzyżowaniem o którym pani wspomina. Zamiat rozwodzić się na temat zielonej strzałki i powodowanych na niej wykroczeń lepiej będzie jak przyjmie Pani i inni rowerzyśći do wiadomości, że przejście dla pierszych nie jest miejscem przejazdu dla rowerów. Słynne jest takie hasło “Tu leży ten co miał pierwszeństwo” dlatego warto aby rowerzyści też zaczęli się stosować do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

  3. Panie Klaudiuszu tam obok zebry dla pieszych jest wydzielony przejazd dla rowerów wraz z sygnalizacją świetlną. Na 99% jak większość wypadków z udziałem rowerzystów samochód osobowy wymusił pierwszeństwo mając zieloną strzałkę do warunkowego opuszczenia krzyżówki. Te zielone strzałki powinny być polikwidowane. Przyjezdni z po za Rzeszowa nie patrzą czy jedzie rowerzysta tylko jadą zaraz po pokazaniu sie strzałki. A rowerzysta też wtedy ma zielone.

    Kierowcy aut strzałka zielona to nie to samo co kolor zielony na sygnalizacji. Warunkiem jazdy jest brak pieszych i rowerzystów. Dlatego właśnie rzeszowska policja zabiera prawojazdy za potrącenia na pasach!

  4. Kompromitacja tego policjanta jest odzwierciedleniem fatalnej interpretacji przepisów przez Policję! Skoro rowerzystka PRZEJEŻDŻAŁA przez przejście DLA PIESZYCH to jest traktowana jak POJAZD. Tym samym doszło do KOLIZJI dwóch POJAZDÓW a nie do potrącenia!

Comments are closed.