Zdjęcie: KWP Rzeszów

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Kobieta kierująca oplem na przejściu dla pieszych potrąciła rowerzystę, który był pijany. 

Do wypadku doszło po godz. 13:30 na wysokości stacji paliw Shell.

– Kierująca oplem jechała w kierunku centrum Rzeszowa. Na przejściu dla pieszych potrąciła rowerzystę, który w poważnym stanie został zabrany do szpitala – mówił Bartosz Wilk z podkarpackiej policji.

Jak wstępnie ustalili policjanci, oplem kierowała 33-letnia kobieta, która lewym pasem ruchu jechała w kierunku centrum miasta. Na przejściu potrąciła 67-letniego rowerzystę. – Mężczyzna najprawdopodobniej przejeżdżał przez jezdnię z lewej strony na prawą – podała po południu policja.

Kierująca oplem była trzeźwa. Policjanci sprawdzili również trzeźwość rowerzysty. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Na ul. Krakowskiej były utrudnienia w ruchu. Dwa pasy w kierunku centrum Rzeszowa był zablokowane przez kilka godzin. Kierowcy jadący od Krakowa byli kierowani na al. Wyzwolenia i Okulickiego. W tej chwili nie ma już utrudnień w ruchu.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj również: Jak przygotować się na emeryturę? Kupić mieszkanie pod inwestycję

blokNG

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama