Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Z obrażeniami ciała do rzeszowskiego szpitala trafił 30-letni motocyklista, który w piątek w nocy w Rzeszowie zderzył się z kierowcą hyundaia.

– Do zdarzenia doszło ok. godz. 22:20. 22-letni kierujący hyundaiem jechał ulicą Osmeckiego. Skręcając w lewo w al. Wyzwolenia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala  – mówi Anna Klee z podkarpackiej policji.

Wypadek w Rzeszowie był jednym z pięciu, do których w piątek doszło na podkarpackich drogach. Ucierpiały w nich cztery osoby, jedna osoba zginęła.

Tragicznie zakończył się wypadek Ostrowie w powiecie przemyskim, gdzie 78-letni kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu motocykliście, który zginął na miejscu. Więcej TUTAJ.

W piątek policjanci ujawnili na Podkarpaciu 15 nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich w Dąbrowicy w powiecie leżajskim.

– Ok. godz. 19:00 kierowca renault megane zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Ranny 32-latek trafił do szpitala. Miał ponad 2 promile alkoholu organizmie – dodaje Anna Klee.

Do niedzieli na podkarpackich drogach potrwa policyjna akcja „Boże Ciało 2016”. Rozpoczęła się w środę. W ciągu trzech pierwszych dni doszło do 20 wypadków, w których dwie osoby zginęły, 21 zostało rannych, zatrzymano 48 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci podczas akcji zdecydowanie reagują na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.

Wzmożone kontrole dotyczą również stanu trzeźwości kierujących.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: