Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na rondzie Pobitno w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dwóch BMW na skutek czego została potrącona matka z dzieckiem. 

[Not a valid template]

 

O wypadku, do którego doszło o godz. 10:15, poinformował nas pan Konrad, Czytelnik Rzeszów News. Według jego relacji w zdarzeniu brały udział trzy samochody: dwa BMW i toyota yaris.

„Jest policja i pogotowie. Spore korki od Mostu Lwowskiego w górę do ronda. Lewy pas zablokowany przed rondem” – napisał pan Konrad.

BMW wjechało w matkę z dzieckiem

Policja twierdzi tymczasem, że w wypadku brały udział dwa BMW.

– Kierujący BMW, 59-letni mieszkaniec Radomia, na rondzie Pobitno jadąc lewym pasem w kierunku centrum miasta na wysokości ul. Lwowskiej, podczas zmiany pasa ruchu na prawy, nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierowcy BMW, 20-letniemu mieszkańcowi Szczecina – mówi Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Siła zderzenia dwóch BMW była tak duża, że BMW 20-latka wjechało na chodnik i tam potraciło czekającą na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem.

– Piesi – 31-letnia kobieta i 7-letni chłopiec – zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu pracują policjanci. Na drodze nie ma już utrudnień. Ruch odbywa się na bieżąco – dodaje Szeląg.

Policjanci jeszcze nie sprawdzili stanu trzeźwości kierowców BMW.

Kierowca VW potrącił pieszą

To nie jedyny wypadek dzisiaj w Rzeszowie z udziałem pieszych. Około godz. 6:50 na ul. Borelowskiego doszło do potrącenia pieszej – 45-letniej mieszkanki Rzeszowa.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 33-letni kierowca volkswagena passata jechał od ul. Krakowskiej w kierunku ul. Ks. Jałowego. Skręcając w lewo w ul. Borelowskiego potrącił 45-latkę, która przechodziła przez jezdnię w obrębie skrzyżowania.

Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca passata był trzeźwy.

(kaw, mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama