Wypadek w Rzeszowie. Zderzenie trzech pojazdów. Trzy osoby ranne [FOTO]

0
Reklama

Kierowca taksówki i dwie jego pasażerki trafili do szpitala w wyniku piątkowego zderzenia trzech pojazdów na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie. 

 

Do wypadku doszło ok. godz. 12:30 na wysokości restauracji Mc Donald’s. – Zderzyły się trzy pojazdy: dwa samochody osobowe i dostawczy. Z jednej z osobówek musieliśmy wydobywać dwie osoby poszkodowane. Trzeba było używać sprzętu hydraulicznego – mówili nam rzeszowscy strażacy. 

W wyniku zderzenia została także uszkodzona latarnia. Z relacji świadków wynika, że w wypadku uczestniczyła taksówka. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielił pluton medyczny z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, której żołnierze byli pierwsi na miejscu zdarzenia. 

Ze ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec Przemyśla, który kierował mazdą, jechał w kierunku Krasnego. – Zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym w tym samym kierunku iveco, którym kierował 38-letni mieszaniec powiatu łańcuckiego – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku zderzenia, kierowca iveco stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z citroenem (taksówką), jadącym w kierunku centrum miasta. – W wypadku ranne zostały trzy osoby: 65-letni kierowca taksówki i dwie jego pasażerki. Cała trójka została przewieziona do szpitala – dodaje nadkom. Szeląg. 

Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Po godz. 14:00 policja poinformowała, że na ulicy Lwowskiej nie ma już poważniejszych utrudnień w ruchu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: