Reklama

Policja zatrzymała kierowcę volkswagena, który uciekł z miejsca wypadku w Świerczowie (pow. kolbuszowski) na drodze wojewódzkiej nr 875. Doszło tam do zderzenia VW z ciężarówką. Kierowca VW był pijany. 

[Not a valid template]

 

Wypadek wydarzył się dzisiaj ok. godz. 5:00.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że kierowca volkswagena, jadąc w kierunku Mielca, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z ciężarówką. W wypadku ranny został 47-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który kierował ciężarówką. Mężczyzna był trzeźwy.

Kierowca volkswagena porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. – Policjanci zatrzymali go po kilku godzinach w jego domu – poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza z kolbuszowskiej policji.

Prawdopodobnym kierowcą passata okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. W momencie zatrzymania był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna jeszcze dziś trafi do policyjnego aresztu.

Nadal trwają utrudnienia na trasie Kolbuszowa – Mielec. Z pomocą specjalistycznego sprzętu trwa wyciąganie i usuwanie samochodu ciężarowego wraz z ładunkiem z drogi. Ruch na tym odcinku jest wstrzymany. Policjanci kierują na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: