Wypadek w podrzeszowskiej Świlczy. Brały w nim udział trzy samochody. Ranne zostały trzy osoby. Nie ma już utrudnień w ruchu.

[Not a valid template]

O wypadku na drodze krajowej nr 94 (dawna „czwórka”) poinformował nas pan Tomasz, Czytelnik Rzeszów News, od którego otrzymaliśmy zdjęcie z miejsca zdarzenia. „W wypadku brały udział trzy auta: volvo v40, citroen c3 i renault kangoo” – napisał.

Jak podaje policja, do wypadku doszło ok. godz. 6:30.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca renault, jadąc w kierunku Trzciany, podczas zmiany pasa ruchu nie udzielił pierwszeństwa kierującemu volvo, a w konsekwencji doprowadził do zderzenia obu aut.

– Siłą uderzenia volvo zostało wytrącone z toru jazdy, wjechało na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyło się z citroenem – informuje Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

W wyniku wypadku ranny został 58-letni kierujący renaultem i dwie pasażerki volvo. 40-letni kierowca volvo i 32-letni kierowca citroena nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

– Stan jednego kierującego oraz dwóch pasażerek drugiego pojazdu był dość poważny, dlatego w pierwszej kolejności to im została udzielona pomoc. Jednemu kierującemu zostało udzielone wsparcie psychologiczne, który był w szoku po całym zderzeniu – informują strażacy OSP ze Świlczy.

Na tym odcinku drogi ruch odbywał się po jednym pasie w obu kierunkach. Utrudnienia trwały do ok. godz. 10:00. – Już się zakończyły – dodaje Jacek Kocan z podkarpackiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama