Reklama

Smutna informacja napłynęła z rzeszowskiego szpitala. Lekarze nie zdołali uratować życia czwartego piłkarza Wólczanki Wólka Pełkińska: 25-letniego Mariusza Korzępy, mieszkańca powiatu kolbuszowskiego.

[Not a valid template]

 

Informacje o śmierci 25-latka potwierdziła nam Jolanta Skubisz-Tęcza z kolbuszowskiej policji. – Lekarze nie uratowali życia mężczyzny – mówi Skubisz-Tęcza.

Po godz. 16:00 Mariusz Korzępa zmarł w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, gdzie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po porannym wypadku w Weryni w powiecie kolbuszowskim.

W zderzeniu volkswagena transportera z ciężarową scanią na miejscu zginęło trzech piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska: dwóch braci Pydych z powiatu mieleckiego  – 28-letni Rafał i 23-letni Kamil – oraz 19-letni Patryk Szewczak, który był mieszkańcem powiatu krasnostawskiego w województwie lubelskim.

Do szpitali przewieziono pięciu pozostałych piłkarzy Wólczanki. Wśród nich był Mariusz Korzępa, który, niestety, zmarł. Pozostali czterej ranni piłkarze to: Kamil Oślizło, Damian Bożek, Krystian Pydych, Kamil Hul.

Na miejscu tragedii cały czas pracują policjanci. Droga wojewódzka nr 875 została odblokowana ok. godz. 17:30. Okoliczności wypadku wciąż nie są znane. Wiadomo tylko, że na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia volkswagena ze scanią. Busem kierował jeden z piłkarzy: 25-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego.

Piłkarze Wólczanki jechali na mecz w Wólce Pełkińskiej w powiecie jarosławskim. Spotkanie z Avią Świdnik miało się rozpocząć o godz. 12:00. Mecz został odwołany.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: