Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Utrzymują się trudne warunki na rzeszowskich drogach. Policja odnotowuje kolejne wypadki i kolizje. Apel o ostrożność wciąż jest aktualny.

Poranny wtorkowy śnieg sprawił, że nawet służby drogowe odpowiedzialne za odśnieżanie ulic w Rzeszowie miały problem z przejazdem. Do godz. 9:00 policja odnotowała w mieście 4 kolizje. Do 15:00 liczba kolizji wzrosła do 9.

Przed południem na ulicy Dębickiej kierowca seata uderzył w latarnię. Potem na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Witolda kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa innej kierującej fordem. 

Po godz. 14:00 na alei Rejtana zderzyły się dwa samochody, jednym z nich był opel. Uwaga, zablokowany jest lewy pas w kierunku ulicy Lwowskiej. Utrudnień też należy się spodziewać na al. Rejtana, gdzie o 14:40 zderzyły się trzy pojazdy. 

Nie jeździmy na pamięć

Wypadek policja odnotowała także na terenie powiatu rzeszowskiego. O 11:10 w Wysokiej Głogowskiej kierująca hyundaiem 22-letnia mieszanka powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Głogowa Młp., straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas.

– Tam czołowo zderzyła się z kierującą hondą, 59-letnią mieszkanku powiatu rzeszowskiego. Ranni zostali kierująca i pasażer hyundaia – przekazuje nam nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego wciąż panują trudne warunki do jazdy. Kierowcy powinni zachować bezpieczne odległości, droga hamowania przy obecnych warunkach znacznie się wydłuża. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nie jeździmy na pamięć. Uważajmy szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Do pieszych też apelujemy, by byli ostrożni, mimo że na przejściach mają pierwszeństwo – dodaje nadkom. Szeląg.

MPGK: główne drogi są czarne

Jak poinformował Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, akcja odśnieżania ulic trwająca od rana po południu niemal się zakończyła. – Główne drogi są czarne, część z nich jest już sucha – mówi Progorowicz. 

Aktualnie w mieście pracują jeszcze dwa samochody, które przy rozjazdach i nawrotkach usuwają pozostałości po usuwaniu śniegu pługami. W nocy temperatura może spaść do -8 st. C, dlatego usunięcie resztek śniegu jest istotne, aby zapobiec tworzeniu się brył lodu.

Jeśli mieszkańcy widzą, że gdzieś wymagana jest jeszcze interwencja pługów lub piaskarek, powinni dzwonić pod całodobowy numer MPGK: 17 850 80 07. – Dyspozytor będzie na bieżąco sprawdzał i reagował na zgłoszenia – zapewnia Bartosz Gubernat z Urzędu Miasta.

(ram)

redacja@rzeszow-news.pl

Reklama