Reklama

Policjanci ustalają, kto kierował samochodem zarejestrowanym przez jednego z kierowców podczas niebezpiecznego manewru na jednej z podkarpackich dróg. Kierowca musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy i wizytą w sądzie, do którego trafi wniosek o ukaranie.

Nagranie tego “wyczynu” świadek przesłał e-mailem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od 1 lipca w Wydziale Ruchu Drogowego KWP działa skrzynka pocztowa “Stop agresji drogowej”. I nie ma dnia, by na jej adres nie nadchodziły nagrania i zdjęcia dokumentujące wykroczenia kierowców.

Najczęściej nieprawidłowe wyprzedzanie, lekceważenie znaków poziomych, parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Nagrania i zdjęcia, a było ich już kilkadziesiąt, trafiają do komend miejskich i powiatowych Policji w całym kraju. Decyduje o tym miejsce, w którym wykroczenie popełniono. Policjanci ustalają winnego, który ponosi odpowiedzialność, najczęściej karany jest mandatem.

W przypadkach rażących naruszeń przepisów, takich jak zarejestrowane na filmie wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, sprawy trafiają do sądów, a kierowcom policjanci zatrzymują prawa jazdy.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

 1. W tym przypadku jedyne wykroczenie jakie popełnił to przekroczenie dopuszczalnej prędkości, jednak tego nie można udowodnić, ponieważ nie zostało to zarejestrowane urządzeniem mierzącym prędkość.
  Manewr wyprzedzania został rozpoczęty w momencie w którym nie było to zakazane (nie widać znaku, linia przerywana, możliwe że nawet tego przejścia nie było widać) Ponadto
  “Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania (bądź przechodzenia) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku
  Zakazy wyprzedzania:
  -na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi”

  Jak widać na filmie (0:07-0:08) gdy skoda już opuszcza przejście, to hyundai dopiero na niego wjeżdża, cały manewr został wykonany za przejściem, a to jest już dozwolone.

Comments are closed.