Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

„The Best Race 2k17” i  „The Best Festiwal 2k17”, wyścig wózkowy i koncert charytatywny – to dwa nowe projekty Adriana Beściaka, który ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z międzynarodowej wyprawy „The Best Trip 2017 – w drodze po pomoc”.

W XXI wieku niezniszczalni bohaterowie jeżdżą na wózkach, daje słowo. Nie wierzycie? Spójrzcie na Adriana Beściaka, który pomimo tego, że sam w wyniku wypadku stracił władze w nogach, wciąż z wielkim uśmiechem i zaangażowaniem pomaga innym.

Jego flagowym projektem jest „The Best Trip – w drodze po pomoc”. W ubiegłym roku objechał całą Polskę dla Karolinki Wolanin z Narola. Podczas 54-dniowej podróży udało mu się zebrać dla dziewczynki prawie 37 tys. zł.

W tym roku Adrian planował przejechać trasę liczącą 2,7 tys. km, która miała biec przez Szwecję, Danię, Niemcy i Polskę. Bohaterami „The Best Trip 2017” mieli zostać podopieczni Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Niestety, okazało się, że problem zdrowotne Adriana uniemożliwiły mu zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Nie oznacza to jednak, że rzeszowski wózkowy rajdowiec w tym roku pomaganie odwiesił na kołek. Tym razem postawił na integrowanie osób pełno i niepełnosprawnych.

Wola walki najważniejsza

Pierwszy projekt, który Adrian zamierza zrealizować w tym roku, to wyścig  „The Best Race 2k17”, który będzie promować aktywność fizyczną osób poruszających się na wózkach.

„Mamy szanse zorganizować największy wyścig dla osób niepełnosprawnych w Polsce. Żaden człowiek nie jest przegrany dopóki walczy – stwórzmy razem team zwycięzców!” – pisze o wyścigu na Facebooku The Best Trip Adrian Beściak. „Nieważny jest tu wiek ani płeć, najważniejsza jest chęć, wola walki i wspólna zabawa” – czytamy dalej.

Osoby niepełnosprawne, którym dedykowany jest wyścig, będą zmagać się na trzech dystansach: 500 m – tu powalczą dzieci i młodzież, 5 km oraz 10 km.

Pokonanie 5-kilometrowego dystansu będzie podzielone na dwie kategorie: paraplegia kobiet oraz tetraplegia mężczyzn i kobiet. Na najdłuższym dystansie będą się ścigać tylko mężczyźni paraplegią.

Wózek, na którym będzie chciał wystartować zawodnik, nie będzie mógł posiadać przeróbek, ani żadnych dodatkowych elementów wpływających na jego parametry jezdne.

„Jest to jeden z punktów regulaminu, który ma zagwarantować utrzymanie wyścigu w ramach zasad fair-play i dawać wszystkim startującym równe szanse na zwycięstwo” – tłumaczą organizatorzy wyścigu.

Sportowe zmagania osób niepełnosprawnych odbędą się już 26 sierpnia. Start i meta zostały zaplanowane na parkingu przy hali Podpromie. Do wyścigu można zapisać się  poprzez formularz, który znajduje się na stronie thebestrace.com.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 530 501 414.

Koncert na Rynku

Na październik Adrian Beściak zaplanował z kolei koncert „The Best Festiwal 2k17”, który ma na celu zebranie jak największej ilości pieniędzy dla podopiecznych rzeszowskiego hospicjum dla dzieci.

„Na różnego rodzaju koncertach lub festiwalach organizatorzy często zapominają o takich osobach jak niepełnosprawni. My chcemy to zmienić! Planujemy wydzielenie specjalnej strefy, która będzie się znajdować najbliżej sceny tak, aby takie osoby miały zapewniony komfort oraz bezpieczeństwo podczas trwania koncertów” – pisze swoim drugim projekcie Adrian Beściak na stronie Pomagam.pl.

To właśnie poprzez tę platformę ekipa The Best Trip zbiera pieniądze na zorganizowanie festiwalu. Cel to 30 tys. zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną  na sfinansowanie zaplecza sanitarnego dla osób niepełnosprawnych podczas koncertu jak i opieki medycznej (ratownicy medyczni i karetka). Pieniądze potrzebne są również na opłacenie ochrony, plakietek identyfikacyjnych, plakatów, bramek oddzielających itp.

Pomagasz – zyskujesz

Nadmiar zebranych pieniędzy zostanie doliczony do zebranych pieniędzy podczas festiwalu i przekazany do Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Koncert odbędzie się 14 października na scenie rzeszowskiego Rynku. Organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać jacy artyści wystąpią.

Jeśli chcecie pomóc Adrianowi i jego ekipie w zrealizowaniu koncertowego celu możecie wpłacać pieniądze za pośrednictwem platformy pomagam.pl/pomoctbf

Każda wpłata powyżej 50 zł będzie nagradzana w dniu koncertu opaską VIP, która daje możliwość  spotkania artystów, zrobienie sobie zdjęcia, zamienienia kilku zdań. Tacy darczyńcy otrzymają również koszulkę okazjonalną.

Każda wpłata powyżej 500 zł gwarantuje zobaczenie festiwalu „od kuchni”.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: