Zdjęcie: Podkarpacki Informator Kulturalny

Zapowiedzi wydarzeń, relacje, miejsca warte odwiedzenia, skondensowana i aktualna oferta dla miłośników kultury – to wszystko oferuje nowo uruchomiony portal internetowy www.kulturapodkarpacka.pl. 

Portal uruchomił Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Portal jest nową odsłoną wersji papierowej, która ukazywała się od ponad 20 lat.

Podkarpacki Informator Kulturalny, bo o nim mowa, to magazyn z długą i bogatą tradycją, którego założeniem jest zebranie w jednym miejscu atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulturalnej województwa podkarpackiego i dotarcie z nią do jak największego grona odbiorców.

Zmiana sposobu przekazywania treści to łatwiejszy i szybszy dostęp do pełnej oferty podkarpackich instytucji kultury. To także możliwość prezentowania znacznie większej ilości informacji niż dotychczas.

– Nie jesteśmy już ograniczeni ilością „stron” Informatora oraz możliwość bardziej dynamicznego i wzbogaconego o zdobycze techniki przekazywania w atrakcyjny sposób materiałów (galerie zdjęć, filmy, wszelkie prezentacje). Chcemy czerpać pełnymi garściami z możliwości technicznych, jakie daje nam współczesna technika – twierdzi Krystian Szczepański, redaktor naczelny Podkarpackiego Informatora Kulturalnego. 

W PIK-u jest już ponad 200 aktualnych artykułów, a pełna oferta prezentowana jest również na profilu PIK-u na FB: facebook.com/kulturapodkarpacka.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama