Zdjęcie: Pixabay

Do 30 maja prowadzone będą zapisy na XXVIII Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Dwutygodniowe zajęcia językowe odbędą się w lipcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

Kurs trwać będzie od 9 lipca do 21 lipca br. „Pomost International” to coroczna inicjatywa realizowana w ramach współpracy partnerskiej miast Buffalo i Rzeszowa. Językowe zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku przylatują do Rzeszowa, by w niekonwencjonalny sposób uczyć angielskiego i przekazywać wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego.

Językowe zajęcia dla uczestników będą realizowane w formie kursu całodziennego dla młodzieży i osób dorosłych oraz kursu wieczorowego dla osób dorosłych. W trakcie dwóch tygodni wszystkie zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, na podstawie podręcznika opracowanego przez nauczycieli kursu.

Organizatorami kursu „Pomost International” są Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie, gdzie będzie odbywał się kurs. 

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a zapisy będą prowadzone do 30 maja. Na kurs „Pomost International” organizatorzy zapraszają uczniów szkół średnich oraz gimnazjów, a także osoby pracujące i studentów, posiadających znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z zajęć prowadzonych wyłącznie w języku angielskim.

W ramach kursu całodziennego planowane są zajęcia dla młodzieży 13+ i dorosłych prowadzone w grupach 8-10-osobowych (o przydziale do grupy decydują nauczyciele). Zajęcia na kursie całodziennym prowadzone będą od poniedziałku do piątku od 8:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 16:00. Kurs obejmuje 70 godzin zegarowych. Opłata za udział w kursie całodziennym wynosi 540 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zajęcia na kursie wieczorowym przeznaczone są dla osób pracujących i studentów i planowane są w grupach 8-10-osobowych (o przydziale do grupy decydują nauczyciele). Zajęcia prowadzone prowadzone będą od poniedziałku do piątku od 16:00 do 21:00. Kurs obejmuje 50 godzin zegarowych. Udział w kursie wieczorowym kosztuje 470 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału, regulamin kursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Zapisy przyjmowane są w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście, ul. Staromiejska 43a, 35-231 Rzeszów, tel. 17 748 39 50 lub 17 748 39 55, w godzinach 10:00-16:30.

Swoje zgłoszenie można też przesyłać e-mailem. Kartę zgłoszeń oraz podpisany regulamin wraz z kopią dowodu wpłaty należy przesłać na adres: pomost@rdk.rzeszow.pl, natomiast wpłatę należy przelać na konto: PKO BP SA 17 1020 4391 0000 6202 0145 0766 z tytułem wpłaty: Pomost International kurs całodzienny/wieczorowy – imię i nazwisko uczestnika kursu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama