Zdjęcie: Materiały prasowe

Skończyłeś właśnie szkołę lub studia i szukasz pracy? A może zdobyłeś doświadczenie np. za granicą, które chcesz teraz wykorzystać w Polsce? Jeśli tak, to weź udział w targach pracy „Wystartuj z nami”, które odbędą się 24 października w Rzeszowie.

Organizatorem targów jest firma Linetech Aircraft Maintenance, która zajmuje się przeglądem i serwisowaniem samolotów pasażerskich, od wielu lat prowadzi swoją działalność także na lotnisku w Jasionce.

W Linetech pracuje już niemal 100 osób, współpracuje ze szkołami i uczelniami, by pozyskać nową kadrę. W najbliższych latach firma planuje zwiększyć zatrudnienie. Kształci mechaników lotniczych i umożliwia zdobycie licencji w tym zawodzie. 

Linetech już po raz drugi organizuje targi „Wystartuj z nami”. Ich współorganizatorami są Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

Targi są dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy chcą zmienić firmę lub się przebranżowić.

– Wiele osób doświadczenie zdobywa za granicą, ale chce wrócić do kraju. Bardzo cenimy ich wkład w rozwój firmy, ale chcemy także wyszkolić sobie młodą kadrę. Dlatego stawiamy na uczniów kończących technikum, studentów oraz osoby świeżo po szkole – wyjaśnia Artur Szymański, kierownik rzeszowskiego oddziału firmy Linetech i jeden z rekruterów.

Na każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu, będzie czekało kilkunastu pracodawców z regionu, którzy będą przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne trwające około 20 min. Wśród potencjalnych pracodawców znajdziemy m.in. Linetech, Borg Warner Rzeszów, Air Res Aviation, Tekina Rzeszów czy Metal Process, Pratt & Whitney.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej należy zarejestrować się na stronie wystartujznami.nakiedy.pl, gdzie można wybrać firmę, która nas interesuje oraz godzinę, o jakiej chcielibyście się spotkać z rekruterem.

– Większość pracodawców poszukuje wysoko wykwalifikowanej kadry dostępnej od zaraz, ale nie jest łatwo. Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą też, że nawet w dobie internetu metoda ogłoszeń i selekcji CV potrafi zawieść, dlatego wolimy spotkać się z kimś i pozwolić mu się zaprezentować oraz na bieżąco sprawdzać jego wiedzę i doświadczenie – wyjaśnia Artur Szymański.

To jednak nie wszystko. W ramach „Wystartuj z nami” można też skorzystać  z czterech warsztatach, które trwają 60 minut: „Baza Usług Rozwojowych szansą na szkolenia pracowników”, „Start-up’y dla ludzi młodych”, „Pisanie CV i listu motywacyjnego”. Szkolenia są bezpłatne, ale na nie także się należy zarejestrować na wystartujznami.nakiedy.pl

„Wystartuj z nami” odbędzie się 24 października (wtorek) w godz. 10:00-16:00 w Zespole Szkół Mechanicznych (ul. Hetmańska 45 A). Wstęp wolny. Targom patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama