Zdjęcie: KWP Rzeszów

Pięciu mieszkańców Tarnobrzega odpowie za pobicie 34-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony został zaatakowany, gdy spacerował z psem.

Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki w Tarnobrzegu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni mężczyzna spacerując z psem został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Przechodnia miała zdenerwować komenda wydana przez właściciela psa. Mężczyzna myśląc, że te słowa skierowane są do niego i zaatakował 34-latka.

Po kilku minutach do napastnika dołączyło jeszcze czterech mężczyzn. Jeden z chuliganów ranił nożem pokrzywdzonego, kolejni napastnicy zadawali mężczyźnie ciosy drewnianą pałką, kopali go i popychali. 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega z licznymi urazami i raną ciętą trafił do szpitala. Zaniepokojeni krzykami mieszkańcy bloku zaalarmowali policjantów.

Szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania pięciu napastników. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku od 23 do 29 lat. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili im zarzuty pobicia.

Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazu zbliżania się do pobitego 34-latka. Sprawcom grozi kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama