Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
Reklama

Około 50 wystawców będzie uczestniczyło w jubileuszowych X Europejskich Targach Pracy WorkExpo i XIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon, które odbędą się 27-28 lutego w G2A Arena CWK w Jasionce koło Rzeszowa. 

– Połączenie obu targów, które na dobre wpisały się w grafik ważnych wydarzeń na terenie Podkarpacia, wynika bezpośrednio z potrzeb rynku pracy – mówi Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który włączył się do współpracy targów, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

– Nasze rozmowy z przedstawicielami wielu branż biznesu udowadniają, że podkarpaccy pracodawcy zaczynają szukać nowych rozwiązań rekrutacyjnych. Mocniej interesują się kierunkami kształcenia zawodowego i ogólnie uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Pod koniec lutego będą mieli okazję zainteresować swoją ofertą dwie kategorie przyszłych pracowników, osoby aktywnie poszukujące pracy i młodzież szkolną – twierdzi Czop. 

Wydarzenie będzie realizowane w dwóch odrębnych częściach. W części wystawienniczej umieszczone będą stoiska wystawowe dla pracodawców, natomiast w części warsztatowej odbywać się będą konsultacje, prezentacje, czy spotkania z zakresu rynku pracy, sposobów poszukiwania zatrudnienia, czy przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Uczestnicy targów mogą spodziewać się obecności blisko 50 wystawców (z branży przemysłowej, lotniczej, motoryzacyjnej, informatycznej, logistycznej, spożywczej), jak również firm szkoleniowych i doradztwa personalnego czy biur pośrednictwa pracy. Znajdą się także oferty programów wymian staży zawodowych, szkoleń pracowniczych, praktyk oraz szkolnych wymian międzynarodowych.  

Targi WorkExpo i EduSalon odbywają się po raz pierwszy w G2A Arena. Dla zwiedzających będą otwarte 27-28 lutego od godz. 9:00 do 14:00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji o tegorocznej edycji połączonych targów znajdziecie na stronie www.targirzeszowskie.pl. 

Stopa bezrobocia na Podkarpaciu w styczniu 2018 roku wyniosła 10,1 proc. To wzrost o 0,4 proc. w stosunku do grudnia 2017 roku. WUP w Rzeszowie twierdzi, że jest on spowodowany m.in. tym, że wielu osobom zakończyły się umowy na czas określony. Stopa bezrobocia w skali kraju w styczniu br. wyniosła 6,9 proc. Tak niskiego wyniku w styczniu nie odnotowano od 1992 roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama