Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Do 31 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 17-19 maja 2019 r. 

„Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się na Rynku. Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Estrada Rzeszowska. W festiwalu mogą wziąć udział wokaliści i zespoły muzyczne, które mają swój autorski repertuar. Regulamin „Rzeszów Carpathia Festival” znajdziecie TUTAJ, a kartę zgłoszeniową – TUTAJ.

Celem festiwalu jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Główną nagrodą w imprezie jest dofinansowanie wydania płyty zwycięzcy lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15 tys. zł, zaproszenie do koncertu w kolejnej edycji festiwalu i pamiątkowa statuetka.

Przewidziane są również inne nagrody finansowe – za zajęcie I, II i III miejsca, nagroda za najlepszą kompozycję, nagroda dla najlepszego instrumentalisty, nagroda za najlepszą osobowość sceniczną, indywidualne wyróżnienia jurorskie.

Tegoroczną edycję Rzeszów Carpathia Festival wygrała Litwinka Neringa Siaudikyte.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: