Fot. Agata Dyka / East News / Materiały prasowe. Na zdjęciu Halina Frąckowiak

Już po raz 15. młodzi artyści z Polski, Ukrainy, Litwy, Włoch, Malty, Rosji będą w Rzeszowie walczyć o nagrodę Grand Prix Carpathia Festiwal. Na scenie nie zabraknie także gwiazd: Haliny Frąckowiak, Michała Szpaka i Krzysztofa Dzikowskiego.

XV jubileuszowa edycja Hartbex Carpathia Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 maja na rzeszowskim Rynku. Gwiazdami imprezy będą Michał Szpak i Halina Frąckowiak. Szpak swoją popularność zawdzięcza udziałowi w programie X-Factor. Jednym ze swoich najpopularniejszych utworów –  „Color Of Your Life” – reprezentował Polskę na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku.

Haliny Frąckowiak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, to polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, wykonuje muzykę z gatunku pop, bigbit i rock. Podczas rzeszowskiego koncertu wykona swoje najpopularniejsze przeboje takie jak m.in. „Papierowy księżyc”, „Serca gwiazd”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, czy „Tin Pan Alley”.

Frąckowiak na scenie pojawi się także podczas wyjątkowego koncertu „Serca gwiazd” wraz z uczniami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Carpathia Festival. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Tomasza Filipczaka – pianisty, aranżera i kompozytora, kierownika muzycznego wielu produkcji telewizyjnych.

Podczas festiwalu na scenie pojawi się także Ania „Anika” Dąbrowska – uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, zwyciężczyni drugiej edycji muzycznego talent show w TVP 2 „The Voice Kids”. W krótkim recitalu zaprezentuje się również Neringa Siaudikyte z Litwy – laureatka Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival 2018.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Michał Szpak

Gościem specjalnym festiwalu będzie Krzysztof Dzikowski – tekściarz i autor znanych, lubianych polskich przebojów takich jak m.in. „Ciągle pada”, „Tak bardzo się starałem”, „Anna Maria”, „Dozwolone do lat osiemnastu”, „Gondolierzy znad Wisły” i wielu innych.

W trakcie festiwalu zostanie premierowo wykonany utwór pt. „We wspólnym rytmie serc”, do którego tekst napisał Krzysztof Dzikowski, a muzykę Tomasz Filipczak. Wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zaśpiewają piosenkę podczas ceremonii otwarcia jubileuszowej edycji festiwalu. „We wspólnym rytmie serc” to piosenka o marzeniach młodych wokalistów, festiwalu Carpathia i o rozśpiewanym Rzeszowie.

Carpathia Festiwal to nie tylko występy gwiazd, ale przede wszystkim konkurs muzyczny, który młodym artystom pozwala na rozwinięcie skrzydeł muzycznej kariery. W tym rok do udziału w festiwalu napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń z krajów takich jak: Litwa, Malta, Niemcy, Polska, Rosja, Słowacja, Ukraina, Wietnam, Wielka Brytania, Włochy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jury kwalifikacyjne w składzie: Tomasz Filipczak (przewodniczący), Dorota Szpetkowska, Maciej Błażewicz i Roman Owsiak, wyłoniło „Złotą Piętnastkę”. Znalazło się w niej aż dziewięciu polskich reprezentantów: Kacper Dąbrowski, Julia Kawa, Marcin Jajkiewicz, Iga Kozacka, Klaudia Kulawik, Anna Lan, Oliwia Skóra, Wiktoria Tracz i Agnieszka Twardowska.

Ponadto, na festiwalowej scenie zobaczymy dwie przedstawicielki Ukrainy: Dianę Koroliuk i Marię Trusz, Rosjanina – Alexeya Chernyshev, Litwinkę – Valeriję Iljinaite, włoszkę – Dorothy Manzo oraz pochodzącą z Malty Lyndsay Pace.

Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15 tys. zł. Pieniądze zwycięzca będzie  musiał przeznaczyć na nagranie płyty lub organizację trasy koncertowej. Poza tym, zwycięzca otrzyma także pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu.

Finaliści, poza Grand Prix, będą także walczyć o nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrody specjalne: za najlepszą kompozycję i dla największej osobowości scenicznej.  W tym roku uczestnicy będą mieli okazję zdobyć również „Kryształowy Kamerton” oraz nagrodę finansową Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie.

XV edycję Carpathia Festiwal poprowadzą: Ilona Małek – dziennikarka i prezenterka TVP 3 Rzeszów oraz Mateusz Szymkowiak – dziennikarz i prezenter TVP 2, reporter programu „Pytanie na śniadanie”, współprowadzący programu kulturalnego „Lajk!”.

(jg)

Zdjęcie: Materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama