Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Znamy już pełny program XVII edycji „Rzeszów Carpathia Festival”, który odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br. Koncerty zaplanowano w Filharmonii Podkarpackiej. 

W tym roku do udziału w festiwalu napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15 tys. zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu. Prestiżową nagrodę ufundował prezydent Rzeszowa, Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP w Warszawie.

Finaliści powalczą również o nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrodę specjalną dla największej osobowości scenicznej.

W konkursie weźmie udział 15 uczestników z pięciu krajów – Ukrainy, Łotwy, Portugalii, Kanady i Polski. Najliczniejsza jest reprezentacja Polaków, są w niej: Magdalena Białorucka-Ogorzelec z Sędziszowa Małopolskiego, Gabriela Blacha z Gliwic, Szymon Grzybacz z Podwilka, Paweł Nawrocki z Krakowa, Sylwia Piotrowska z Krzeszowa, Ania Rydz z Rzeczycy, Julia Sibielak z Strzyżowic, Angelika Wdowczyk i Julia Węgrowicz z Warszawy. 

Przesłuchania konkursowe z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej odbędą się 21 sierpnia (sobota). Początek o godz. 19:30. Festiwal zainauguruje krótki koncert w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek – laureatów festiwalu w kraju i za granicą oraz programów telewizyjnych.

Koncert laureatów „Rzeszów Carpathia Festival 2021” odbędzie się 22 sierpnia (niedziela) o 18:00. W Filharmonii Podkarpackiej zostaną ogłoszone wyniki festiwalu i wręczone nagrody laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród. Jury festiwalowemu przewodniczy Anna Janosz, profesor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert pt. „Czas nas uczy pogody”. Kultowe przeboje, których słowa śpiewały i wciąż śpiewają tysiące osób na koncertach, zakończą tegoroczny „Carpathia Festival”. Na koncercie usłyszymy m.in. piosenkę „Łatwopalni”, „Nie budźcie marzeń ze snu”, „Przemija uroda w nas” oraz „Niebo to my”.

Gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Cygan, autor tekstów największych, polskich przebojów. Obok niego podczas koncercie „Czas nas uczy pogody”  na scenie pojawią się laureaci poprzednich edycji „Carpathia Festival” Ralph Kamiński, Kasia Moś i Bartosz Listwan, a także Michał Rudaś i Soliści oraz Dziecięca i Reprezentacyjna Grupa Artystyczna CSW w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka.

– On dodał piosenkom ciekawych, świeżych brzmień. Wszystkie w nowych, autorskich aranżacjach – zapowiadają organizatorzy. Koncert poprowadzą: Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak. Wejściówki na koncerty dostępne będą już wkrótce do pobrania na stronach estrada.rzeszow.pl i carpathia.rzeszow.pl.

Celem „Rzeszów Carpathia Festival” jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Od drugiej edycji festiwal ma status międzynarodowego i gościł artystów z takich krajów jak m.in. Norwegia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Rosja, Izrael, Serbia, Czechy, Niemcy, Francja, Włochy. Od czwartej edycji wymogiem wzięcia udziału w eliminacjach jest zaprezentowanie piosenki autorskiej.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama