Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Nina Nowak będzie gwiazdą XVIII diecezjalnego Dnia Papieskiego w Rzeszowie.  W tym roku uroczystości odbędą się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

XVIII Dzień Papieski w tym roku będziemy obchodzić pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” skupiając uwagę wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II – 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznicy wyboru na papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa papieża- Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku. O ojcostwie papież mówi także w dwóch innych książkach: „Wstańcie, chodźmy!” oraz „Pamięć i tożsamość”. 

Oficjalne obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się w niedzielę (14 października) o godz. 15:00 w katedrze rzeszowskiej mszą świętą dziękczynną za dar św. Jana Pawła II w 40. rocznicę rocznicę jego wyboru na papieża.   

Po mszy w Parku Papieskim w Rzeszowie zaprezentowany zostanie spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża oraz animacja „Polska! Nasza Ojczyzna”, będą także przemówienia i błogosławieństwo. 

Po oficjalnej części natomiast odbędzie się losowanie nagród dla uczestników uczestników „Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Wcześniej, bo już od 11:3,0 na dzieci czekać będzie „wioska papieska” – gry, zabawy i animacje. 
 
O 17:30 rozpocznie się Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak oraz zespołu muzyków Polskiego Radia i Telewizji. Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna, która występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i na świecie.

Nina Nowak wielokrotnie koncertowała w Watykanie – 27 kwietnia 2014 r. zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji ojca świętego i mszy celebrowanej przez papieża Franciszka na placu Św. Piotra na Watykanie, a 26 lipca 2016 r. zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej mszy celebrowanej przez ojca świętego. 

(jg)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

PROGRAM XVIII DIECEZJALNEGO DNIA PAPIESKIEGO:

– 11:30 – 14:30 – Wioska papieska  

– 15:00 – msza święta w Katedrze (dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na papieża) 

– 16:00 – przemarsz do Parku Papieskiego  

– 16:15 – program papieski w Parku: spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża, przemówienia i błogosławieństwo, animacja: „POLSKA! NASZA OJCZYZNA”  

– 17:30 – Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Nina Nowak

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama