Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Marzena Kłeczek-Krawiec została kierownikiem oddziału komunikacji społecznej Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Nowym pracownikiem tego oddziału ma też być Bartosz Gubernat, dotychczasowy dziennikarz „Nowin”.

Na oba stanowiska były ogłoszone konkursy przez Urząd Miasta Rzeszowa. O stołek kierownika oddziału komunikacji społecznej walczyły trzy osoby, w konkursie na stanowisko podinspektora w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa startowało dziewięć osób.

W poniedziałek ratusz podał wyniki naborów. Kierownikiem oddziału komunikacji społecznej została Marzena Kłeczek-Krawiec, a podinspektorem w Kancelarii Prezydenta Bartosz Gubernat. 

W obu przypadkach uzasadnienia wyborów są bardzo krótkie. Dowiadujemy się jedynie, że Kłeczek-Krawiec i Gubernat uzyskali najwyższą liczbę punktów. Pod dokumentami podpisał się Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa. 

W poniedziałek chcieliśmy porozmawiać z Marcinem Stopą, by się dowiedzieć, co zdecydowało o takich rozstrzygnięcia, Stopa jednak nie odbierał telefonu. Nie wiadomo, kiedy Marzena Kłeczek-Krawiec i Bartosz Gubernat rozpoczną pracę w ratuszu.

O Kłeczek-Krawiec wiadomo jedynie, że jest żoną Piotra Kłeczka, oboje byli zaangażowani  w kampanię wyborczą Konrada Fijołka. Odpowiadali za materiały wideo i media społecznościowe Fijołka. 

Z kolei Bartosz Gubernat to dziennikarz rzeszowskiego dziennika „Nowiny”. Gubernat od wielu miesięcy był na zwolnieniu lekarskim, jego drogi z gazetą zaczęły się rozchodzić po przejęciu m.in. „Nowin” przez Orlen i zmianie naczelnego gazety, został nim Arkadiusz Rogowski. 

Bartosz Gubernat, który w „Nowinach” zajmował się przede wszystkim inwestycjami i komunikacją, będzie pracownikiem oddziału komunikacji społecznej Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Marzena Kłeczek-Krawiec będzie zaś jego bezpośrednim przełożonym. 

Oddział komunikacji społecznej jest jednym z dwóch w utworzonej po zwycięskich wyborach przez Konrada Fijołka Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W oddziale pracowali dotychczas: Artur Gernand i Maciej Chłodnicki. Obaj pozostają na swoich stanowiskach.  

Drugim oddziałem jest oddział prezydialny. Kieruje nim Magdalena Materna, podlegają ją m.in. pracownicy sekretariatów prezydenta i wiceprezydentów miasta. Na czele Kancelarii Prezydenta stoi Karolina Domagała, b. pracownica europosłanki PO Elżbiety Łukacijewskiej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama