Zdjęcie: Materiały prasowe PLL LOT

W poniedziałki i czwartki z Rzeszowa na wakacjach będzie można latać do Szczecina. Ceny biletów zaczynają się od 99 zł w jedną stronę, bez bagażu. 

Loty do Szczecina zostaną uruchomione 16 lipca z lotniska w Jasionce. Są one powiązane z akcją #CzasNaPodkarpackie, o której informowaliśmy w poniedziałek. Osoby, które kupią bilet na tej trasie, będą mogły liczyć nawet na 30-procentowe zniżki do instytucji kulturalnych na Podkarpaciu oraz na usługi firm działających w branży turystycznej. 

We wtorek LOT poinformował nas, jaki będzie dokładny rozkład lotów na trasie Rzeszów – Szczecin. Wakacyjne rejsy będą dwa razy w tygodniu, obsługiwane Bombardierami Q400. To już czwarte bezpośrednie połączenie międzyregionalne w siatce polskiego przewoźnika.

Lot z Rzeszowa do Szczecina będzie trwał 1,5 godziny. Rejsy zaplanowano na poniedziałki i czwartki. Wylot z Rzeszowa o 19:25, przylot o 20:55. Podobne godziny dotyczą wylotu ze Szczecina. Bilety są już w sprzedaży, m.in. na lot.com. Ceny zaczynają się już od 99 zł za rejs w jedną stronę bez bagażu. Obecny rozkład połączeń obowiązuje do 31 sierpnia br.

 Pokonanie trasy między Szczecinem a Rzeszowem zajmuje samochodem ok. 8 godzin. Pasażerowie spędzą w powietrzu zaledwie 1,5 godziny. Dokładając koszty paliwa, to nie tylko najszybszy, ale też najtańszy sposób transportu między województwem zachodniopomorskim a podkarpackim – twierdzi Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama