Policjanci zatrzymali 19-latka, który zaatakował mężczyznę tłuczkiem do mięsa na osiedlowym parkingu i zniszczył w jego samochodzie tablice rejestracyjne. Sprawcy nie spodobało się to, że tablice były z innego województwa.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że późnym wieczorem został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę na przyblokowym parkingu.

W trakcie rozmowy napastnik zwrócił uwagę na tablice rejestracyjne auta pokrzywdzonego. Gdy zorientował się, że są z innego województwa wpadł w szał, wyrwał znaczek z logo pojazdu, następnie zniszczył tablice rejestracyjne.

Gdy kierowca usiłował powstrzymać chuligana, wówczas napastnik wyciągnął spod kurtki tłuczek do mięsa i zaczął nim bić pokrzywdzonego oraz go kopał. Sprawca zażądał też telefonu komórkowego. Nie dostał go, bo napastnik został spłoszony przez przechodnia.

Pobity mężczyzny wezwał policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Udało się go zatrzymać trzy dni później. To 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Trafił on do policyjnego aresztu.

19-latkowi postawiono zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzną został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz nie może opuszczać naszego kraju.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.p

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama