Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Do szpitala w Rzeszowie trafiła 7-letnia dziewczynka, która podczas zabawy na prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Przeworsk została pogryziona przez psa. 

Do zdarzenia doszło w piątek. Przeworska policja została o nim poinformowana około godz. 10:00. Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji bawiło się czworo dzieci w wieku 2, 5, 7 i 8 lat.

– Dzieci przebywały pod opieką osoby dorosłej – matki trójki z nich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na posesję wbiegł nagle pies z sąsiedztwa i zaatakował 7-letnią dziewczynkę – relacjonuje Renata Jaremko z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. 

Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Rzeszowie. – Na szczęście życiu 7-latki nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje Jaremko. Policjanci ustalili właściciela psa. Zwierzę było szczepione przeciw wściekliźnie.

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do trzech lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Biedactwo… Oby szybko wróciła do zdrowia. Uraz psychiczny niestety może pozostać. Ludzie, weźcie się opamiętajcie i pilnujcie swoich czworonogów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.