Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

– Chciał kontrolować jej całe życie – mówią śledczy. Do sądu wysłali akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Norbertowi Z., który w 2021 roku w Rzeszowie brutalnie zamordował swoją dziewczynę, 18-letnią Natalię J.

Do tej wstrząsającej zbrodni doszło 20 maja w jednym z mieszkań przy ulicy Kwiatkowskiego. Ciało Natalii J. dwa dni później, 22 maja, odkrył właściciel mieszkania, które para z Bielska Białej wynajmowała od kwietnia. Wcześniej oboje przez chwilę mieszkanie wynajmowali w Czechowicach Dziedzicach. Natalia J. uczyła się zdalnie.

Potem oboje przeprowadzili się do Rzeszowa. Za mieszkanie nie płacili, w maju właściciel przyszedł upomnieć się o pieniądze. Drzwi otworzył Norbert Z., powiedział, że gotówkę ma Natalia, jest w tej chwili w Galerii Rzeszów i muszą tam iść. Prawda była brutalna – Natalia już wtedy leżała martwa w sypialni, właściciel mieszkania wówczas nie zdążył tam zajrzeć. 

Norbert Z. pojechał z właścicielem mieszkania do Galerii Rzeszów. Tam młody mężczyzna w pewnym momencie wręczył mu klucze i uciekł. Właściciel wrócił na Kwiatkowskiego, w pokoju odkrył zmasakrowane zwłoki 18-latki. Rany kłute miała m.in. na klatce piersiowej, szyi, nogach. Policjanci zatrzymali Norberta Z. dwie godziny później. 

Chorobliwa zazdrość 

Najpierw śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, potem przejęła je Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Jej ustalenia są wstrząsające. Główny zarzut, jaki postawili śledczy Norbertowi Z., to zabójstwo Natalii J. ze szczególnym okrucieństwem. Łącznie w akcie oskarżenia jest 9 przestępstw dokonanych przez 21-latka.

Ustalono, że Norbert Z. (bez stałej pracy) od września 2020 r. znęcał się nad Natalią – popychał ją, szarpał za ubranie i włosy, wykręcał ręce, pluł jej w twarz, kopał i bił. 21-latek oszukiwał dziewczynę, zabrał jej laptopa, z mieszkania wyniósł telewizor do lombardu, wyłudzał kredyty na nazwisko Natalii, ograniczał jej kontakty z przyjaciółmi i rodziną. 

– Kontrolował dziewczynę w mediach społecznościowych. Był o nią chorobliwie zazdrosny, nie ufał jej, chciał kontrolować całe życie 18-latki – mówi Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Awantury wybuchały głównie na tle finansowym, Norbert Z. narobił sobie długów, których nie spłacał, handlował domowym sprzętem. 

Feralnego dnia, 20 maja, Norbert Z. zadał Natalii J. kilkadziesiąt ciosów dwoma nożami w okolice klatki piersiowej, szyi, rąk, na koniec ją dusił. 18-latka wykrwawiła się na śmierć. Śledczy ustalili, że 21-latek zaplanował zabójstwo Natalii J. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień, pytania zbywał milczeniem. 

Chciał żyć ponad stan

W piątek, 29 kwietnia, do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił liczący ponad 100 stron akt oskarżenia przeciwko Norbertowi Z. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności,  cały czas przebywa w areszcie tymczasowym. 21-latek nie był wcześniej karany. – Chciał żyć ponad stan, wydawał więcej niż zarabiał – mówią nam śledczy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama