Reklama

Zabójstwo w Pawłosiowie w powiecie jarosławskim. Nie żyje 26-letni mężczyzna. Zarzut zabójstwa usłyszy 17-letnia kobieta, która była w nieformalnym związku z mężczyzną. 17-latka spodziewa się dziecka.

Wczoraj (24 maja) tuż przed godz. 23:00 dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie dyspozytora pogotowia. Z przekazanych informacji wynikało, że załoga karetki pogotowia w Pawłosiowie udziela pomocy mężczyźnie z ranami kłutymi. Dyżurny skierował na miejsce policyjny patrol.

Pomimo podjętej przez lekarza reanimacji 26-letni mężczyzna zmarł. Z policyjnych ustaleń wynika, że świadkami zdarzenia byli 30-letni mężczyzna i 17-letnia kobieta. Oboje, mieszkańcy powiatu jarosławskiego, zostali zatrzymani do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 17-letnia kobieta i 26-latek znali się wcześniej i byli w nieformalnym związku. Młoda kobieta jest w piątym miesiącu ciąży.

Ojcem dziecka był zamordowany 26-latek. W chwili zatrzymania 17-latka była pijana, miała ponad promil alkoholu w organizmie. Pijany był również zatrzymany 30-latek. On miał ponad 2,5 prom. alkoholu w organizmie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. Ustaliła, że 17-latka podczas kłótni z 26-latkiem zadała mu cios nożem w klatkę piersiową. Prawdopodobnie mężczyzna nie mógł się pogodzić z tym, że jest ojcem dziecka.

26-latek wykrwawił się, lekarze nie byli w stanie mu pomóc. Młoda kobieta przyznała się do zabójstwa. Twierdzi, że z mężczyzną rozstała się kwietniu.

We wtorek 17-latce zostanie przedstawiony zarzut zabójstwa. Prokuratura zamierza wysłać do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama