Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Szokujące odkrycia przeworskich policjantów. Znaleźli zwłoki 55-letniego mieszkańca Opolszczyzny, który popełnił samobójstwo. Prawdopodobnie wcześniej zabił swoją byłą żonę. 

Jak poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, we wtorek rano policjanci z Przeworska zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok mężczyzny na terenie podprzeworskiej miejscowości Gorliczyna. 

– Mężczyzna wcześniej przyjechał do znajomej. W stodole popełnił samobójstwo – mówi Marta Tabasz-Rygiel. 

Okazało się, że zmarłym jest 55-letni Piotr L., mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Po przeprowadzonych oględzinach i przesłuchaniu świadków, policjanci i prokurator wykluczyli, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie, ale drobiazgowo wyjaśniali okoliczności śmierci 55-latka. 

– W pobliżu zabudowań odnaleziono samochód, którym mężczyzna przyjechał do swojej znajomej. W środku volkswagena śledczy ujawnili ślady krwi – relacjonuje Tabasz-Rygiel. 

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Na następny dzień, w środę jeden z mieszkańców powiatu przeworskiego powiadomił policję, że w rejonie łącznika autostradowego w Gorliczynie znalazł damską torebką z rzeczami należącymi do mieszkanki województwa opolskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze przeszukali teren poszukując innych śladów. – Jeden z policjantów zwrócił uwagę na porzucony w przydrożnym rowie worek, na którym były brunatne plamy. Nieco dalej, w zaroślach ujawniono zwłoki kobiety, były przykryte trawą i gałęziami – dodaje Marta Tabasz-Rygiel. 

Okazało się, że zmarłą jest 54-letnia Honorata L., mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, która zaginęła w miniony poniedziałek i była poszukiwana przez miejscową policję. Kobieta była żoną Piotra L. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna zabił 54-latkę.  

W piątek odbyła się sekcja zwłok. – Przyczyną zgonu kobiety były uraz czaszkowo-mózgowy, masywne stłuczenie mózgu oraz krwotok zewnętrzny i wewnętrzny. Kobieta otrzymała liczne ciosy w głowę i twarz – mówi Rzeszów News Beata Starzecka-Skrzypiec, wiceszefowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama